autor:

Waste Landscape: 60 000 kompaktních disků v pařížském Le CentQuatre

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Waste Landscape: 60 000 kompaktních disků v pařížském Le CentQuatre

 

Waste Landscape hl

 

Kompaktní disk - CD - jako mrtvé médium? Asi tomu tak s největší pravděpodobností bude. To co bylo před pár lety hitem a nevěděli jsme si představit (jako vždy) nic lepšího, pomalu ale jistě mizí. Dostupnost veškeré hudby na internetu, miniaturní mp3 přehrávače, stále se rozvíjející technologie, návrat vinylů, stagnující hudební průmysl - to jsou jen některé z faktorů, které přispěly k tomu, že prodej CD-ček klesl od roku 2000 o více než 50%.

video zachycující instalaci Waste Landscape

To, že jsme si je přestali kupovat ale neznamená, že zmizely z našeho světa. Jako všechny věci, které nechceme, nebo se nám již nelíbí, putují i kompaktní disky do odpadu. O rozložitelnosti tohoto média by se daly vést dlouhé diskuze, každopádně alespoň čas od času se najde někdo, kdo najde využití pro věc, která už nikoho jiného nezajímá. Umělkyně Elise Morin a architekt Clémence Eliard se rozhodli dát kompaktnímu disku poslední šanci. 60 000 neprodaných, nebo již nechtěný CD-ček pospojovali a vytvořili 600m2 velké brnění, které pokrývá uměle vytvořenou "krajinu". Jednoduchost předmětu, který nás provází v každodenním životě a jeho skrytá krása - i to můžeme vidět mezi metalickými dunami v pařížském prostoru umělecké tvorby Le CentQuatre. Instalace by měla několikrát změnit prostory ve kterých ji bude možné vidět. Na konci tohoto putování nebude nic překvapivého - ze 60 000 kompaktů se stane masa recyklovaného polykarbonátu.

sediva-cara

Waste Landscape: 60 000 kompaktních disků v v pařížském Le CentQuatre
Elise Morin a architekt Clémence Eliard
fotografie: Martin Eliard, Yannick Fradin , Marc Sirvin

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál