autor:

Umělec Ron Mueck fascinuje hyper-realistickými sochami lidí

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Umělec Ron Mueck fascinuje hyper-realistickými sochami lidí

Původem australský umělec, začínal jako výrobce loutek pro dětské pořady. Později se přestěhoval do Londýna, kde si vybudoval firmu zaměřenou na výrobu realistických modelů pro reklamní průmsl. Makety byly ale propracované jen z jednoho úhlu avšak Ron chtěl jít dál a vytvořit něco dokonale realistického z každého úhlu pohledu.  Jeho umělecká kariéra odstartovala v momentě, kdy si ho všimnul britský sběratel umění Charles Saatchi a začal s jeho díly obchodovat.  

První ze série hyper-realitických soch, kterými se proslavil byla Dead Dad zpodobňující nahé tělo jeho mrtvého otce.  Následovala rodící matka, žena v posteli nebo ležící mužská hlava Maska II, které představuje Mueckův autoportrét. Žádná ze soch ale není v lidské velikosti, všechny jsou často mnohem větší a tak působí ve své realističnosti velmi impozantně. 

Mueck se jejich výrobu dovedl do naprosté preciznosti – začíná náčrty, které přetváří do malých hliněných modelů, následuje vytvoření modelu v konečné velikosti tvořící základ pro silikonovo-epoxidovou formu, z níž je odlita výsledná socha. To vše  je ale jen začátek, následují ještě týdny práce na barvení pokožky, dotváření vrásek, pórů, implantování vlasů, chlupů a tak dále.

I přes časovou náročnost výroby každé sochy jich Ron Mueck vytvořil již přes padesát. Doufejme, že jeho výtvory budeme mít někdy možnost vidět i u nás. 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál