autor:

Ukrajinský taneční génius Sergej Polunin předvádí na píseň "Take Me to Church" absolutní uměleckou dokonalost

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Ukrajinský taneční génius Sergej Polunin předvádí na píseň "Take Me to Church" absolutní uměleckou dokonalost

Existují tanečníci, skvělí tanečníci, poté dlouho nikdo a pak je tu Sergej Polunin. Umělec takových kvalit a s tak mimořádným talentem, že se na něho zkušení učitelé a taneční pedagogové chodili ve škole dívat a studovali jeho pohyby, které jsou tak blízko k dokonalosti, jak je to jen možné.

Tanečník jeho rozměrů se rodí jednou za tři dekády (v minulosti Rudolf Nureyev nebo Mikhail Baryshnikov) a proto není divu, že i přes svou pověst "bad boye" je v uměleckém světě obdivovanou celebritou.

 

Sergej 1

 

Před dvěma dny se do povědomí nejen lidí z branže, ale i široké veřejnosti, která dokáže ocenit skvělý výkon, dostalo video režírované americkým fotografem Davidem LaChapellem.

Právě Sergej v něm necelé 4 minuty sólově improvizuje na překrásnou píseň "Take Me to Church" (autorem je irský zpěvák Hozier a je nominována na cenu Grammy) a podle veškerých reakcí (včetně našich) je trio Polunin, LaChapelle, Hozier naprosto bezchybné.

 

Sergej 3

 

Emotivní tanec v sále kdesi v přírodě, do kterého několika okny pronikají sluneční paprsky, Poluninovo potetované tělo a maskulinní projev, který je na hony vzdálen jakékoli zženštilosti, se kterou si mnoho lidí balet v podání mužů spojuje, je vizuální symfonie, od které neodtrhnete oči. A možná si ji, jako my, pustíte ještě několikrát znovu.

 

Sergej 4

 

Sergej Polunin se ve svých devatenácti letech stal nejmladším "principal" tanečníkem (což je nejvyšší možná pozice) v londýnském souboru The Royal Ballet, okamžitě dostával role, o kterých si jeho starší kolegové mohli nechat jen zdát a svou uměleckou dokonalostí spojenou s hereckým talentem neúnavně udivoval tisíce a tisíce návštěvníků, choreografů a vlastně i kolegů.

 

Sergej 5

 

V Londýně si užíval všeho, co život celebrity přináší a neskrýval svoje večírkové eskapády, kde alkohol a drogy nejen nechyběly, ale byly spíše hojně k dispozici. Po ztroskotání dvouletého vztahu s kolegyní, tanečnicí Helen Crawford, ale jednoho dne při zkoušce na sále z ničeho nic řekl, že odchází.

Choreograf Anthony Dowell měl za to, že Sergej má na mysli odchod na několik minut... že si potřebuje odpočinout. Ale Sergej zamýšlel odchod ze souboru.

 

Sergej 2

 

Psal se právě rok 2012 a od té doby se změnilo mnoho. Přesunul se do Ruska, kde nyní vystupuje na dvou scénách, stačil být hvězdou kampaně Marca Jacobse a nevzdal se ani svého snu být hercem. Ať se ale pustí do čehokoli, vždy bude právem považován za taneční ikonu současné generace.

 

VIDEO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál