autor:

Transient Museum v Berlíně

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Transient Museum v Berlíně

transient museum hl

sediva-cara

Berlín je město, na které mám jen ty nejkrásnější vzpomínky. Po půl roce bez práce, protloukání se životem a vydělání trochu většího obnosu to byla destinace, kde jsem se rozhodla utratit všechny své těžce našetřené peníze. Každý kdo někdy byl v Berlíně, ví, že je to město tak rozpolcené, jaká byla i jeho nepříliš vzdálená historie - ale právě to ho dělá zajímavým. Dvě tváře, které mu dávají ten správný charakter, a přitahují lidi, kteří jsou si této výjimečnosti vědomi.

Prezentace umění v dnešní době je opravdu náročná - nejen časově a finančně, ale i psychicky. Z každé strany nás zaplavuje množství tvůrčích lidí a je opravdu těžké takříkajíc "oddělit zrno od plev". Někdy se o to postará "systém", většinou však vyhraje masová představa o estetice, nad jakýmikoli inovativními nebo jen svérázným myšlenkami a hledání může začít od začátku. Nejen pro nás je orientace mezi tolika množstvím prací těžká, samotní umělci to mají ještě horší. Hledat alternativní způsoby prezentace a propagace se stává jejich téměř každodenním chlebem.

S podobným problémem se potýkala i skupina umělců žijících v Berlíně. Nedostatek prostoru, nechuť se zapojit do kolotoče stávajících galerií, ale na druhé straně touha ukázat světu své práce je přivedla na nápad vytvořit Transient Museum - prostor, kde se budou moci na "přechodnou dobu" prezentovat veřejnosti.

Výsledek jejich snažení je po pár měsících takříkajíc "hmatatelný". Od 13. 2. do 6. 3. se jejich domovem na určitý čas stane Projektraum ve Freies Museum of Berlin na Postdamer Strasse 91. K vidění budou práce 25 umělců ze 17 zemí. Zastoupeny jsou různé výrazové prostředky: nechybí malba, fotografie, socha, instalace, nebo video.

Ať už Vaše cesta vede do Berlína, nebo dokonce do Říma, jedna věc je jasná: pokud člověk má cíl, chce něco dosáhnout a je dostatečně vytrvalý, tak se mu to podaří. Tuto větu si musím opakovat téměř každý den, takže je to určitě pravda. Každopádně jako odpověď pro lidi, kteří mají pocit, že se zde nic neděje, by to taky mohlo fungovat. Pokud ho ještě máte, třeba s tím něco udělat, třeba něco udělat.

sediva-cara

Transient Museum (Berlin, Německo)
fotografie: Transient Museum of Art

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál