autor:

Tohle vznikne, když dáte dětem do rukou tisíce barevných samolepek a úplnou svobodu

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
2
Tohle vznikne, když dáte dětem do rukou tisíce barevných samolepek a úplnou svobodu

Jednoduchá a přitom geniální instalace byla v Gallery of Modern Art v australském Queenslandu připravena umělkyní Yayoi Kusamou, která k ní potřebovala pouze místnost připomínající běžný obývací pokoj. Všechny stěny, židle, stůl, klavír a další věci byly kompletně natřeny bílou barvou a místnost tedy sloužila jako čisté bílé plátno pro následnou akci.

V průběhu dvou týdnů dostávali nejmenší a nejmladší návštěvníci do rukou tisíce barevných samolepek ve tvaru puntíků a naprostou svobodu v tom, co a jak s nimi provedou. Vyzváni ke spolupráci tak transformovali místnost v něco jedinečného, neobvyklého a přitom dětsky nevinného a ztřeštěného. 

kids stickers 1c

autorka projektu: Yayoi Kusama

Na průběh celého procesu se podívejte ve videu, kde je detailně zachycený. Podívejte se jak se může během pár týdnů změnit bílý pokoj v explozi barev.

Video:

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist