autor:

Tim Burton a jeho svět v Praze

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Tim Burton a jeho svět v Praze

V Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí se ve dvou poschodích, potažmo i  ve sklepení, rozprostírá obsáhlá sbírka autorových raných skic, storyboardů i experimentálních polaroidových snímků.

 

 

Expozice předkládá návštěvníkům jak známé výjevy z Burtonovy mysli, zároveň je seznamuje i s nerealizovanými projekty, v nichž autor zpracovává vlastní vize příběhů o Červené Karkulce, Perníkové chaloupce a jiných tradičních pohádek.

Svébytná sekce v druhém patře pak představuje Tima Burtona v jeho počátcích ve spolupráci s animační dílnou Walta Disneyho, jež dala vzniknout osobitým kraťasům jako Vincent či Frankenweenie.

 


Vrcholem výstavy je pak soubor filmových loutek a kulis, jež jsou důkazem zdlouhavé, titěrné, přesto láskyplné práce a obdivu k řemeslu loutkové animace.

 


  

Pražská výstava Tim Buton a jeho svět je jasným dokladem umělcovy bezbřehé imaginace, v níž morbidnost s groteskností hrají stejně významnou roli, a jež je protikladem všednímu prostředí i útočištěm všem, kteří v sobě doposud nosí své dětské, nespoutané já.  

 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál