autor:

The Icebook: miniaturní divadelní představení

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
The Icebook: miniaturní divadelní představení

ice book hl

sediva-cara

Divadelní scéna je místo, které žije vlastním životem. Na "prknech, která znamenají svět" se nám naskýtá možnost, uchopit křehkou realitu do vlastních rukou a přetvořit ji podle našich představ. Intenzita zážitku z divadelního představení kolikrát nezáleží jen od dobrého hereckého výkonu, ale hlavně od strhující scény.

Davy a Kristin McGuire, autoři Icebooku, měli vizi, že vytvoří divadelní představení, které se bude otevírat jako 3D kniha. Show, která by spojovala videoprojekci a živé herce s opravdu pohádkovou atmosférou. Původně byl Icebook myšlen coby prezentace toho, jak by mohlo představení ve skutečnosti vypadat, dnes však žije vlastním životem - jako miniaturní show pro malé publikum.

Impuls ke vzniku miniaturního představení byl zcela prozaický - Kristin zaujalo to, jaké efekty vzniknou spojením 3D knihy a světla. Inspiraci čerpali hlavně z ruských pohádek, německého expresionismu nebo Švankmajer. A dobrá inspirace není nikdy špatná.

sediva-cara

The Icebook

Copyright © Davy a Kristin McGuire

sediva-cara

ice book 1

ice book 2

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál