autor:

Streetart by Hense

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Streetart by Hense

Atlanta a její „Banksy“ Alex Brewer, známější pod jménem HENSE, pojal streetart vskutku velkoplošně. Veřejný prostor se svými stěnami mu nestačil a tak zaútočil rovnou na celou budovu, která prošla obrovskou změnou. Z prakticky zapomenutého zchátralého kostela se po jeho zásahu stal jedinečný spot ve městě Washington, který nepřehlédnutelně září mezi nudným okolím. Výbuchy barev, šplíchance, čmáranice a geometrické útvary – tak teď křičí na kolemjdoucí a připomínají jim, že umění není pouze privátní záležitostí, ale má být samozřejmou součástí našeho života.

Henseho abstraktní streetartový projekt prošel mnohaletým vývojem. Během svojí celoživotní graffiti kariéry se postupně propracoval od tzv. „tagů“ ke statusu skutečného uznání a stal se atlantským dvorním streetartovým umělcem. Při práci naslouchá svému instinktu, základem je nebát se vyjádřit přesně to, na co máte chuť.  Kromě stěn, které přebíráním mnoha inovativních technik oživuje velkoplošnými malbami, se věnuje i abstraktní malbě na plátno. Ty se v takovém případě stávají jakousi přípravou, skicami a náčrty, jež předchází velkoplošným exteriérovým zásahům, kterými oživuje zapomenuté a přitom tak jedinečné stavby.

Streetart by Hense

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál