autor:

SEXPLICIT – nová kontroverzní výstava v pražské Microně

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
2
SEXPLICIT – nová kontroverzní výstava v pražské Microně

Pražská správa nemovitostí (PSN) ve spolupráci se společností ART Salon S po úspěšné výstavě Heaven & Hell pořádají výstavu SEXPLICIT. Tentokrát bude však v hlavní roli sex, porno a intimita. Výstava ukazuje protiklady kontroverzních děl od stylu hard porn, až po díla s jemně erotickým nádechem. Vedle klasické malby se na výstavě objeví i plastiky, fotografie, designové výrobky, videa či instalace.

„Cítíme, že umělci jsou v České republice obecně velmi málo podporováni a na trhu s uměním také není nejlepší situace. Proto se Pražská správa nemovitostí snaží dlouhodobě podporovat mladé umělce a výstava SEXPLICIT v Microně, je součástí dlouhodobého konceptu projektů a výstav, které momentálně připravujeme.“ Vysvětluje Silvie Tesárová, Art Director uměleckých projektů Pražské správy nemovitostí.

 

Sexplicit - výstava

THE WHIP (ukázka z děl, která se na výstavě objeví)

2013; objekt; kůže, synt.vlasy 250 x 4 x 4 cm. The Whip je v podstatě bič ženství, ať už ho žena používá vůči sobě, mužům či společnosti.

Výstava SEXPLICIT otevírá své brány 21. listopadu 2013 a potrvá až do 21. ledna 2014. Vystavená díla si budete moci prohlédnout na ploše o rozloze 1500m2 v 11. patře a také v přízemí Microny – v protiatomovém krytu. Výstava je prodejní. Kurátorkami výstavy jsou Veronika Zajačiková a Pavla Ortová.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Konečně vím, jak vlastně Bič Ženství vypadá, když všichni víme, co dovede :-)

      1   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist