autor:

Nahá těla, jak je vidí Terry Rodgers

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Nahá těla, jak je vidí Terry Rodgers

terry-rodgers

Terry Rodgers - Cupid's Delight | 2009 | 198cm x 229cm

Americký malíř Terry Rodgers je známý pro témata, která zobrazuje na svých obrazech. Ti z vás, kteří v minulém roce navštívili kontroverzní výstavu Decadence now! Za hranicí krajnosti, mohli mezi exponáty vidět také rozměrná plátna tohoto umělce. Na první pohled jde o fotografie polonahých mužů a žen, ale když se podíváte pozorněji, zjistíte, že jde o hyperrealistické olejomalby s trochu hlubší tématikou.

Terry Rodgers, malíř žijící v Massachusetts, má bezesporu rád nahá těla. Jen na pár jeho hlavně dřívějších obrazech najdeme oblečené lidi. Rodgers na svých plátnech zobrazuje výjevy z večírků americké privilegované mládeže, krásných lidí, kteří se plně oddávají všem slastem života. Do sebe propletená polonahá těla, luxus a spoustu prázdných lahví od alkoholu, stejně prázdných jako charaktery účastníků této nekonvenční party. To je zrcadlo dnešní Ameriky nastavené Terry Rodgersem, který dodává: “I see a world driven by desire and crushed by pseudo satisfaction…wanting better bodies, more beautiful faces, expensive clothes, stunning architecture, exclusivity.”

V těchto dnech má do 4. června v amsterdamské TORCH Gallery Rodgers svou sólovou výstavu, která se poté stěhuje do Bruselu. Milovníci umění jistě zavítají, a ti, kteří se na výstavu pro vzdálenost nedostanou, si můžou alespoň tady prohlédnout ukázku z jeho tvorby, a třeba na některém z obrazů najdou i sami sebe.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál