autor:

Marta Penter: Odhalená Intimita

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
1
Marta Penter: Odhalená Intimita

 

Pohled na krásné dívky, holé nohy a krátké sukně je sám o sobě zárukou příjemného zážitku. Pohled zblízka a občas i "zdola" si však člověk obyčejně nevychutnáva, aby nezapadl do skupiny úchyláky a voyerů. Když nám je však brazilská malířka Marta Penter předestře v nadměrné velikosti, můžeme se bez studu a dosyta vynadívat na povětšinou úzkostlivě skryté úhly ženského těla, které ho činí krásným a jedinečným (cykly Shared Intimacy, 2008; Otium, 2011).

Její bravurně zvládnuté zobrazení lidské figury doplněné plastickou kresbou se pomalu přibližují fotografii, vždyť realistická malba má stále co říct a zažívá další renesanci. Letní momentky v černo-bílé nechávají vyniknout světlu a stínům, občasný barevný akcent a zářivé americké úsměvy vytvářejí dojem reklamní fotografie. Přesto se neumíme ubránit velké intimitě, které se nám při pohledu na obyčejných lidí dostává. Jednoduchost a nestrojenost umí vždy vystrojit ty nejkrásnější záběry.

 

Marta Penter:  Intimidade compartilhada
© Marta Penter

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist