autor:

Lachapelle představuje snovou vizi důsledků industrializace

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Lachapelle představuje snovou vizi důsledků industrializace

David Lachapelle, největší současný představitel pop artu a přímý následovník Warholova odkazu, se po několikaletém odpočinku, stráveném v nerušené havajské přírodě, vrátil k umělecké fotografii v plném rozsahu. Tentokrát však upustil od nahých těl i trademarkových symbolů a zaměřil se čistě na přírodu, kolidující s mírou industrializace a lidského uzurpátorství.

Globalizace a devastace životního prostředí je bezesporu ožehavé téma, které Lachapelle přenesl do surrealistických, přesto aktuálních obrazů, jež mohou kdekoho odradit svou záměrnou blyštivostí a přemírou neonů, zároveň však skrývají poselství o lidském egocentrismu, jemuž podřizujeme i to nejvzácnější dědictví - přírodu.

Projekt Landscapes (Krajiny) nese všechny sdělovací prvky kontroverzního umělce, přesto se zdá, že Lachapelle tentokrát upustil od potřeby šokovat. Fotografie jsou barevně vyvážené, vizuálně podmanivé a natolik idealizované, až má divák dojem snového vidění, ve kterém se všechno zdá být krásné a neškodné, ačkoli je realita mnohem, mnohem kritičtější.   

 

Autor: David Lachapelle

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál