autor:

Keita Sagaki - stará malba poskládaná z malých postaviček

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Keita Sagaki - stará malba poskládaná z malých postaviček

Keita Sagaki - tradiční malba poskládaná z malých postaviček

sediva-cara

Můžete si myslet, že si prohlížíte skicy klasických soch nebo výřezy z maleb starých mistrů, avšak při bližším zkoumání objevíte zcela nový svět. S ním pracuje osmadvacetiletý ilustrátor Keita Sagaki, žijící a tvořící v Tokyu.

Díky důmyslným kompozicím a téměř vždy improvizovanému kresebnému přístupu dokáže hbitě skloubit aspekty vysokého umění a dětských kresbiček. Desítky a desítky nejrůznějších bytostí, vycházejících z tradice japonského stylu manga, s nadsázkou dávají dohromady celek relativizující vztah stovky let rozebíraných děl a každodenní "skicákové" produkce.

Jen s použitím minima prostředků, tužky a inkoustu, a vlastní představivosti, vytváří na papíře Keita Sagaki nekonečná množství mini-příběhů, kterými se při sledování jeho kreseb můžete bavit dlouhé hodiny.

sediva-cara

Keita Sagaki - obrazy z miniaturních obrazů
© Keita Sagaki

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál