autor:

I ptačí peří může být uměním: Kate MccGwire a její dílo

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
1
I ptačí peří může být uměním: Kate MccGwire a její dílo

Kate MccGwire a její dílo

Strašidelná estetika, i tak by se daly nazvat díla londýnské umělkyně Kate MccGwire. Její instalace, zasazené do prostředí ve kterém žijeme, mají jeden společný znak - peří. Různé druhy, barvy i tvary peří používá na pokrytí základní tvarové formy, která jakoby vytéká z různých koutů místností, nebo bývá zachycena ve skleněných boxech. Je to pokus o hledání krásy i v tom, co můžeme pokládat za nechutné - peří holubů, ale i vran, strak, kachen a dalších běžných druhů ptactva. Tisíce pírek, která se spojí v jeden celek nám pohled na pohled nemusí být vysloveně nepříjemný, avšak velká část našeho vnímání je ovlivněna tím, že víme s jakého materiálu jsou vytvořena. A právě o to jde - o hledání čisté krásy tam, kde ji ne vždy vidíme a chceme vidět.

sediva-cara

Kate MccGwire
Fotografie:
Tessa Angus, Jonty Wilde, Ed Watkins

dvojita cara

Tagy: umeni

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Musí to dát strašnou práci skládat pírko po pírku, tím správným směrem:/ Chci to doumů, v těch sklenicích to vypadá jako opeřený had:)

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist