autor:

Hmyzí skulptury sestavené z neobvyklých součástek

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Hmyzí skulptury sestavené z neobvyklých součástek

Při pohledu na tyto dokonale sestavené objekty francouzského umělce Edouarda Martineta je poměrně těžké uvěřit, že materiály a součástky, které použil, dříve existovaly v poněkud jiné formě a sloužily jiným účelů. Každá hlava, hrudník, nohy, křídla nebo oči těchto překrásných tvorů byly kdysi součástí např. automobilů, jízdních kol, pacích strojů nebo jiných (někdy těžko zjistitelných) objektů.

Pročítáním jeho seznamu využitých materiálů je zřejmé, jak důkladně a uváženě Martinet při výběru těch nejvhodnějších součástek pro perfektní splnění své vize postupuje. Je skutečným mistrem svého řemesla, pro něhož jsou trpělivost a smysl pro detail naprostou nutností. D9ly k sobě nejsou svařeny, vše je sešroubované. Jeden objekt mu trvá v průměru měsíc a současně pracuje na dvou až třech. 

 

Hmyz ze součástek1.jpg

Autor: Edouard Martinet

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál