autor:

Giuseppe Gonella uklízí svůj umělecký chaos

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Giuseppe Gonella uklízí svůj umělecký chaos

 

Tradiční italská malba je nenávratně pryč. Giuseppe Gonella, absolvent benátské školy umění, však ve svých abstraktních malbách nezanevřel na figurativní zobrazování. Postavy se v jeho dílech objevují jako duchové, či spíše vzpomínky, vznikající ze shluků barev a obrazců. Harmonické kompozice jsou rozděleny v množství roztříštěný prvků, které jsou navzdory prvotnímu chaotickému dojmu klidné a velmi emotivní. Jeho momentky jsou plné života a osobních výpovědí, kombinovaných s úryvky z knih, webu a filmů.

Giuseppe Gonella, pendlující mezi domovskými Benátkami a New Yorkem, přenáší svůj dynamický, pulzující životní styl i do svého díla. Nejprve nanáší abstraktní masy barev a do tohoto počátečního chaosu vstupuje pomocí figur, symbolů, znaků. Nastoluje kosmicky pořádek ve vlastním pojetí. Interpretací jeho díla je mnoho, normativnost v jeho díle by jste však hledali jen těžce, stejně jako ji nenajdete ani v životě.

 

Giuseppe Gonella uklízí svůj umělecký chaos
fotografie: © Giuseppe Gonella

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál