autor:

Devět portrétů postupně kreslených pod vlivem LSD

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
7
Devět portrétů postupně kreslených pod vlivem LSD

Následující série obrázků byla vytvořena pod vlivem drogy LSD-25. O tvůrčí úsilí tu úplně nešlo, spíše o zjištění účinků na lidskou mysl a chování. LSD-25 má potenciál změnit proces myšlení, naše vnímání, času prostoru atd. 

V tomto experimentu dostal dobrovolník krabici plnou pastelek a tužek a také různé dávky drogy. Výsledky byly zaznamenávány v různých stádiích procesu. Jak čas ubíhal, portréty byly stále více "kreativní" a výrazně se měnila jejich struktura. Jsme konfrontováni s jednoznačným důkazem toho, jak chemická směs na mozek působí a vybičuje ho k šíleným nápadům a chování, jež je nepředvídatelné, nezřídkakdy i nebezpečné...

 

Kresba 20 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Pacient se rozhodl pro kresbu uhlem. Zatím se neprojevují žádné účinky. 

 

85 minut po první dávce a 20 minut po podání druhé dávky

Poznámky lékaře: Pacient se zdá být v euforii a má potíže s ovládáním prstů a ruky. 

 

Dvě a půl hodiny po první dávce

Poznámky lékaře: Pacient vypadá maximálně soustředěn na svoji práci. Pacient říká: " Moje vědomí se nachází v části mého těla, které je v současné době aktivní - moje ruka, loket ... můj jazyk." 

 

2 hodiny a 32 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Svírá papír, vzdává to, vrací se k tomu. Pořád dokola. 

 

2 hodiny a 35 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Zkouší kreslit jedním tahem, bez zastavení, začne se nekontrolovaně smát a je ohromen čímsi na podlaze.

 

2 hodiny a 45 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Snaží se šplhat do krabice s pastelkami a tužkami, je viditelně rozrušen, reaguje pomalu nonverbálně, neslyšně si mumlá jakousi melodii.

 

4 hodiny a 25 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Přesunul se do postele, kde strávil dvě hodiny máváním rukama ve vzduchu. Poté se vrátí ke kresbě a opakuje neustále slovní spojení: "Já vím, já vím". Následuje pobíhání sem a tam po místnosti. 

 

5 hodin a 45 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Hodinu a půl strávil pobíháním po místnosti, pak se usadí a začíná kreslit znovu, s větším sebevědomím a opakuje, že tahle kresba bude o mnoho lepší než předchozí. 

 

8 hodin po první dávce

Poznámky lékaře: Sedí na posteli a sám si uvědomuje, že účinek drogy odeznívá. K žádosti o poslední výkres přistupuje s nadšením. Nelíbí se mu ale jeho výtvor a prohlašuje, že chce jít okamžitě domů. 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


7 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • No v pár místech mi připadalo že si dal doktor taky :

    Poznámky lékaře: Snaží se šplhat do krabice s pastelkami a tužkami, je viditelně rozrušen, reaguje pomalu nonverbálně, neslyšně si mumlá jakousi melodii. - See more at: http://www.worn.cz/umeni-kultura/umeni/devet-portretu-postupne-kreslenych-pod-vlivem-lsd/#sthash.1bKdaC0C.Ze7EEd1o.dpuf
    Nedovedu si představit jak někdo šplhá do pastelek a neslyšně si mumlá melodii :) Trip jak prase

      3   0 Nahlásit X Odpovědět
  • ...zajímavé, jen jsem překvapená, že to není barevné. Jinak já se při malbě trvale projevuji jako dotyčný po 2hod.a 35-ti minutách...Tak mě napadá, jestli si moje tělo samo nevyrábí LSD-25.

      3   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist