autor:

Devět portrétů postupně kreslených pod vlivem LSD

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
8
Devět portrétů postupně kreslených pod vlivem LSD

Následující série obrázků byla vytvořena pod vlivem drogy LSD-25. O tvůrčí úsilí tu úplně nešlo, spíše o zjištění účinků na lidskou mysl a chování. LSD-25 má potenciál změnit proces myšlení, naše vnímání, času prostoru atd. 

V tomto experimentu dostal dobrovolník krabici plnou pastelek a tužek a také různé dávky drogy. Výsledky byly zaznamenávány v různých stádiích procesu. Jak čas ubíhal, portréty byly stále více "kreativní" a výrazně se měnila jejich struktura. Jsme konfrontováni s jednoznačným důkazem toho, jak chemická směs na mozek působí a vybičuje ho k šíleným nápadům a chování, jež je nepředvídatelné, nezřídkakdy i nebezpečné...

 

Kresba 20 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Pacient se rozhodl pro kresbu uhlem. Zatím se neprojevují žádné účinky. 

 

85 minut po první dávce a 20 minut po podání druhé dávky

Poznámky lékaře: Pacient se zdá být v euforii a má potíže s ovládáním prstů a ruky. 

 

Dvě a půl hodiny po první dávce

Poznámky lékaře: Pacient vypadá maximálně soustředěn na svoji práci. Pacient říká: " Moje vědomí se nachází v části mého těla, které je v současné době aktivní - moje ruka, loket ... můj jazyk." 

 

2 hodiny a 32 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Svírá papír, vzdává to, vrací se k tomu. Pořád dokola. 

 

2 hodiny a 35 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Zkouší kreslit jedním tahem, bez zastavení, začne se nekontrolovaně smát a je ohromen čímsi na podlaze.

 

2 hodiny a 45 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Snaží se šplhat do krabice s pastelkami a tužkami, je viditelně rozrušen, reaguje pomalu nonverbálně, neslyšně si mumlá jakousi melodii.

 

4 hodiny a 25 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Přesunul se do postele, kde strávil dvě hodiny máváním rukama ve vzduchu. Poté se vrátí ke kresbě a opakuje neustále slovní spojení: "Já vím, já vím". Následuje pobíhání sem a tam po místnosti. 

 

5 hodin a 45 minut po první dávce

Poznámky lékaře: Hodinu a půl strávil pobíháním po místnosti, pak se usadí a začíná kreslit znovu, s větším sebevědomím a opakuje, že tahle kresba bude o mnoho lepší než předchozí. 

 

8 hodin po první dávce

Poznámky lékaře: Sedí na posteli a sám si uvědomuje, že účinek drogy odeznívá. K žádosti o poslední výkres přistupuje s nadšením. Nelíbí se mu ale jeho výtvor a prohlašuje, že chce jít okamžitě domů. 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


8 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

 • Verim, ze ten nakres po 4h25 (4h a 45m) min. je pravym odrazem LSD. Nemeli bychom zapominat, ze LSD spise vnimani reality rizsiruje nez meni. Je tetzke to vysvetlit nekomu, kdo to nezkusil. Neco jako 2d panackovy z Tetrisu vypravet o 3d jablku.

  Tenhle "test" mne zaujal, ale bohuzel nemohu rici, ze bych ho povazoval za nejak smerodatny. LSD vyzaduje dobre nastaveni situace. Pokud bychom vybrali cloveka, ktery se po poziti LSD dostava do stresove situace, pak vysledky budou zcela nepouzitelne.

  K tomu doslo myslim i tady. Tento student ocividne nebude studentem anglicke literatury (vzhledem k prvnimu obrazku). Byl tedy primo konfrontovan se svou soucasnou realitou ws. tou na LSD. Byl vtazen do konfliktu, kde byl nucen postavit "sve umeni tak jak jej zna" proti nove forme psychedelicke tvorby". Tato cinnost sama o sobe je dle meho nazoru velmi stresujici a divil bych se, pokud by z toho vyslo coci jineho, nez bad trip.

  Vlozte tohoto cloveka do skupiny. Rozdelte LSD mezi vsechny (vc. par clenu s Placebo) a nastavte prijemne nekonkurencni prostredi. Podporte je v kazde cinnosti kterou delaji.

  Vysledky budou uplne jine. Verim za prave ty dva obrazky po 4h ukazuji na pravou podstatu LSD .. alespon kratce.

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • No v pár místech mi připadalo že si dal doktor taky :

  Poznámky lékaře: Snaží se šplhat do krabice s pastelkami a tužkami, je viditelně rozrušen, reaguje pomalu nonverbálně, neslyšně si mumlá jakousi melodii. - See more at: http://www.worn.cz/umeni-kultura/umeni/devet-portretu-postupne-kreslenych-pod-vlivem-lsd/#sthash.1bKdaC0C.Ze7EEd1o.dpuf
  Nedovedu si představit jak někdo šplhá do pastelek a neslyšně si mumlá melodii :) Trip jak prase

    3   0 Nahlásit X Odpovědět
 • ...zajímavé, jen jsem překvapená, že to není barevné. Jinak já se při malbě trvale projevuji jako dotyčný po 2hod.a 35-ti minutách...Tak mě napadá, jestli si moje tělo samo nevyrábí LSD-25.

    3   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist