autor:

Anonym magazine

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Anonym magazine

 

Anonym magazine hl

 

dvojita cara

 

Člověku se občas může zdát, že globalizace je odpovědí na všechny aktuální problémy. Nejde však jen o globalizaci ekonomickou, ale i kulturní. V dnešní době budeme už jen velmi těžko hledat skupinu lidí, která není něčím ovlivněna - a která neovlivňuje ostatní. Museli bychom žít ve velmi velké bublině, aby na nás dynamika okolního světa nezanechala alespoň nějaké stopy.

V těchto složitých dobách, kdy se ze Země stává vesnice a to, co se stane zítra si přečteme již v dnešních novinách je velmi těžké nabídnout něco nového. Z jiného úhlu se na svět umění chce dívat i Anonym Magazine. Jeho snahou je objevovat "nové skutečnosti a souvislosti" a hlavní motivací autorů je "nutkání udělat to všechno jinak. Nutkání tak silné, až se pár nejmenovaných hlav setkalo a vytvořilo něco, co by se dalo nazvat časopisem. Jde o projekt čistě nezávislý, nepsaný žádnými odborníky a nepodložený vědeckými fakty." Anonym Magazín je, jak napovídá název tvořen anonymními osobami, které nechtějí "prodávat svá jména a tváře, ale podělit se o své cítění, o pohled na umění a krásu."

Pokud vás náhodou napadne paralela s akční skupinkou "Anonymous", vězte, že nejste sami. Byla to jedna z prvních věcí, která mě napadla když jsem si přečetla větu: "Jsme tu, protože doufáme, že existují lidé jako my, jejichž neošidí reklama a rozčiluje primitivnost, která nám je předkládána z médií. " A nejen Anonymous a Anonym vědí, že média s námi mají rozehranou velmi krutou šachovou partii, nad kterou nám kolikrát nestačí být ani Kasparov, jestliže chceme vyhrát. Otázkou však zůstává, zda právě Anonym Magazine patří mezi ty média, které nám umí nabídnout pohled na svět z druhé strany a možná i nějakou tu alternativu. Zda tomu tak je - o tom si musíte obraz udělat sami.

 

predel worn

worn 1

Anonym magazine pouze přihlíží, nebo se snaží i něco změnit?

Anonym chce poukázat, že média nemusí být jen komerčním nástrojem k šíření nevkusu. Chceme být atraktivní svojí otevřeností a nenuceným postojem. Každé číslo Anonymu je samostatný umělecký celek, který vzniká na základě podnětu dané chvíle.

sediva-cara

worn 2

Co znamená - dělat všechno jinak? Nové postupy? Nové pohledy? Nová témata? Jinak jak je to zvykem "u nás ", nebo spíše dělat věci podle sebe?

Dělat všechno jinak znamená nedělat to tak, jako všichni ostatní. Děláme věci po svém a necháváme lidi, aby byli sami sebou.

sediva-cara

worn 3

Píšeš, že nejste odborníci, myslíš, že je to přínosem nebo negativem ve vztahu k tomu, že vytváříte časopis?

Kdo je v dnešní době odborník? Na tom v Anonyme vůbec nezáleží. Nelíbí se nám věčné škatulkování podle jmen, hodnosti a titulů. Proto jsme Anonym. Umění by mělo mluvit samo za sebe.

sediva-cara

worn 4

Někdy zkušenosti člověku dokáží dost usnadnit cestu, každopádně člověka i trochu svazuje v tom, že méně experimentuje. Jak je to u vás? Plánujete být profesionály?

Anonym je v podstatě celý o experimentování. Do našich čísel přispívá mnoho různých lidí z celého světa, ve všech věkových kategoriích, profesionálové i amatéři. Máme za sebou osm čísel a deváté vyšlo před pár dny. Dělá to z nás profesionály? Dopředu nás posouvá myšlenka, že vždy to může být ještě lepší.

sediva-cara

worn 5

Když se podíváte na dnešní umění a vše s tím související, co vás v poslední době nadmíru zaujalo? Nebo něco co vás zajímá již delší dobu.

Anonym se věčně zajímá o umělce různého charakteru, proto by bylo nespravedlivé nyní uvést jednotlivce. Pokud chcete vědět, co nás zaujalo, na webu jsou k dispozici všechna čísla magazínu.

sediva-cara

worn 6

Ano, mainstreamová média a reklama nám předkládají obrazy a skutečnosti, které nemusí být vždy vysoce intelekturálně hodnotný a ani pravdivé. Co nabízíte vy jako protipól k zmíněné "primitivnosti"?

Nabízíme Anonym Magazine.

 

sediva-cara

Anonym magazine

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii

dvojita cara

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • elle 001 - middle

  Elle

  Elle je celosvětově prodávaný časopis, který se zaměřuje na dámskou módu, krásu, zdraví a zábavu. Zároveň Elle je i jedním z nejvýznamnějších módních časopisů.

 • i-d magazine 2

  i-D magazine

  i-D magazín, časopis, kterému se za více než 30 podařilo to, že na nás z obálek mrkala Madonna, Naomi Campbell, Kate Moss, Agyness Deyn, Lady GaGa, Tom Ford a mnoho dalších. Všechno to začalo jako jednoduché pozorování street style fashion.

 • nude paper magazine 001 - middle

  Nahota + umění = Nude Paper Magazine

  S rostoucím zájmem o sexy-fashion-porno-chic časopisy vám představujeme německý časopis pro nadšence nahoty a umění.

 • Piston Magazine 001 - middle

  Piston Magazine

  Berlínský progresivní magazín ukázal svojí tvář a za 6 Euro může být váš. Pro všechny milovníky netradičních tištěných médíí!

 • Sny o NY: The New Yorker h

  Sny o New Yorku: The New Yorker

  Kultura New Yorku je velmi bohatá a vznikla o ní nejedna příručka. Můžete si zakoupit širokou škálu různých letáčků a brožurek, které vám v kostce představí všechna všechna nej New Yorku a vychovají z vás instantního obyvatele Velkého jablka.

 • vogue 001 - middle

  Vogue

  Časopis Vogue je „nejvlivnější módní časopis na světě“. V současné době Vogue vychází v 18 zemích. Proslavil se díky svému vhledu do vysoké módy a vysoké společnosti, zároveň ale publikuje i články o umění, kultuře a politice.