autor:

Decadence Now! - Elder Gutknecht a Géza Szöllösi

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Decadence Now! - Elder Gutknecht a Géza Szöllösi
Decadence Now je za dveřmi! Další ukázka z toho co můžete spatřit na této unikátní výstavě. Dnes představujeme postavu Elder Gutknecht z filmu Tima Burtona Mrtvá nevěsta z páté části výstavy nazvané POP, která bude k vidění v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Elder Gutknecht z filmu Mrtvá nevěsta 001

Elder Gutknecht z filmu Mrtvá nevěsta Tima Burtona Jun Planning Co., foto: UPM V roce 2005 vytvořila japonská firma Jun Planning speciální sběratelskou kolekci plastových postaviček z filmu režiséra Tima Burtona Mrtvá nevěsta. Tyto kloubové figurky vynikají svou propracovaností a jsou prakticky shodné s figurkami používanými při natáčení filmu. Další zajímavostí k vidění bude cyklus „My pets“ taktéž z rozšířené páté části výstavy nazvané POP.

Géza Szöllösi 001

Géza Szöllösi: New Cow (black) © Géza Szöllösi Cyklus My Pets maďarského umělce Gézy Szöllösiho je soubor vypreparovaných zvířecích kůží, natažených do neobvyklých tvarů. Zvířata tak mění svou původní podobu. Autor nejčastěji používá kůži staženou z hlav krav, které natahuje na gumový míč, což má evokovat přístup ke zvířatům jako k lidským hračkám a zobrazovat bolest, kterou zvířata při lidském zacházení cítí.

cara 001

Decadence Now! Za hranicí krajnosti 30. 9. 2010 – 2. 1. 2011 Galerie Rudolfinum a Uměleckoprůmyslové museum v Praze Otevírací doba úterý-středa / pátek-neděle: 10 - 18 hodin čtvrtek: 10 - 20 hodin Uměleckoprůmyslové museum v Praze 17. listopadu 2 www.upm.cz

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál