autor:

Favela Painting - 7000 m2 velké umělecké dílo

kategorie:
Umění
publikováno:
počet komentářů:
0
Favela Painting - 7000 m2 velké umělecké dílo
Brazilské Rio de Janeiro má nový monumentální skvost. V centru města na obřím svahu s domky na místně zvaném favela ( favela = slam ) vznikla velkolepá umělecká senzace. Toto 7000 m2 velké umělecké dílo je součástí projektu Haas & Hahn (Jeroen Koolhaas a Dre Urhahn). Snahou projektu je zvýraznit uměleckou hodnotu Ria de Janeira, aby stávající symbol socha Krista Vykupitele nebyla jediným výrazným prvkem této metropole.

favela 001

- barevný život ve slamu "Rio je známé svými společenskými rozdíly a rozmanitou škálou barev a tento projekt tuto myšlenku přesně vystihuje. Potenciál působit jako katalyzátor v procesu sociální a obnovy a změny" říká Dre Urhahn, který je jedním z tvůrců maleb Favela. Realizace toho tíla byle do značné míry řízena samotnými obyvately. Do projektu bylo zapojeno 25 místních mladých lidí, kteří k této příležitosti byli zaškoleni jako malíři. Tento způsob realizace tak rozsáhlého díla se už osvědčil u předchozích projektů a navíc místní komunitě dává pocit hrdosti a upevňuje její soudržnost. Místní tým doplnili tři malíři, kteří se již účastnili i minulých projektů Haas & Hahn.

favela 001

- umělci Jeroen Koolhaas a Dre Urhahn Projekt musel být zastaven při katastrofálních deštích, které do oblasti přišly, a tým malířů byl povolán na pomoc při odstraňování následků. Umělecký projekt není jen způsob jak blahořečit, ale spíše způsob jak připoutat pozornost k tamní situaci pozitivním způsobem. Veškeré malby byly dosud financovány prostřednictvím grantů a darů.

favela 001

favela 002

favela 003

favela 004

favela 005

favela 006

favela 007

favela 008

favela 009

favela 010

favela 011

favela 012

- 25 mladých malířů se snaží zvýraznit uměleckou hodnotu Ria de Janeira

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál