autor:

Víkendy u jezera nebyly nikdy idyličtější

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Víkendy u jezera nebyly nikdy idyličtější

Hranice moderní architektury jsou dennodenně bořeny. Často však namísto okázalé vykonstruovanosti stačí pouhá jednoduchá myšlenka. Skleněná zahradní chata z dílny finských architektů Villa Hara a Lindy Bergroth šokuje upřímnou praktičností i svým minimalistickým dojmem. Zcela průhledná obdélníková místnost skýtá prostor pouze pro dvoulůžkovou postel a jedno závěsné osvětlení. Zadní stěna patří nevelké dřevěné kůlně, v níž je uloženo základní nářadí, nezbytné zahradní pomůcky a trocha naštípaného dříví pro případ, že byste měli chuť rozdělat si oheň.

Skleněný strop a stěny dávají možnost vyniknout okolní divoké přírodě, přičemž stavba ničím nezasahuje do lesního života, naopak s ním úspěšně tvoří celek. Místnost je vzdušná a zcela praktická, čímž dělá z celé chaty ideální romantické místo, kde je člověku umožněno vnímat přírodu v celé své šíři a kráse.

 

Skleněná zahradní chata
design & architektura: Ville Hara, Linda Bergroth

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál