autor:

Tokio a jeho více než stísněné mikro-byty

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
2
Tokio a jeho více než stísněné mikro-byty

Talentovaný fotograf Noritaka Minami dokumentuje životní uspořádání v japonském Tokiu a zaměřuje se na mikro-bydlení. Jeho posledním uměleckým počinem je výstava s názvem "1972". V tomto roce byla postavena Nakagin Capsule Tower jako obytná budova a i o 40 let později je stále všech 140 "bytů" obsazeno nájemníky. Vypadají cca jako větší pračka, navíc s kulatým oknem, které nejde otevřít. Situace kolem bydlení je v přeplněném Tokiu tragická a když hledáte, zaměříte se pouze na dvě nejdůležitější věci: náklady a poloha.

Na velikost bytu nebo pocit klaustrofobie musíte zapomenout. Tento komplex byl jedním z prvních, který se pustil do stavby mikro-bytů a malé stísněné prostory lze využívat pouze pro nejzákladnější potřeby jako spánek, stravování a odpočinek. Žádný luxus, žádné venkovní zahrady ani úžasný výhled. Striktní funkčnost. Fotograf Noritaka Minami se prostřednictvím svých snímků zamýšlí, jestli je právě tohle budoucnost bydlení v obřích přeplněných městech...? 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist