autor:

The Cement Factory: Zrenovovaná cementárna ve španělské Barceloně

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
The Cement Factory: Zrenovovaná cementárna ve španělské Barceloně

Ze staré barcelonské cementárny, která navíc byla částečně v troskách, se španělskému architektovi Ricardu Bofillovi podařilo několikaletou rekonstrukcí a renovací vybudovat nádherné místo, které nyní slouží ke zcela jiným účelům než tomu bylo dříve. Architektonické studio, kancelář, archiv a výstavní plocha pro přednášky či koncerty - to vše je tu teď reálné. Vznikla zde i zahrada s pěstovaným eukalyptem, palmami, olivovníkem i cypřiši.

Interiér budovy není přeplněn nábytkem ani jinými zbytečnostmi, protože kožené čalounění, výrazné a dlouhé konferenční stoly a spousta dřeva tvoří dohromady neuvěřitelně útulné a krásné místo pro práci i relxaci. I proto zde má Ricardo Bofill svůj domov i pracovní prostory. Jak sám říká: "Je to magické místo se zvláštní atmosférou." Potkává se tu duch staré poctivé práce a novodobého designu, z čehož prostě musí vzejít něco krásného. Souhlasíte?  

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál