autor:

Sny o New Yorku: Wythe Hotel

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Sny o New Yorku: Wythe Hotel

 

V průmyslové části Brooklynu vznikl industriální hotel, nabízející jedinečné interiéry a klidný výhled na řeku. Precizní rekonstrukce respektuje industriální původ budovy i plány jejího architekta Theobalda Engelhardta.

Navíc se zde začíná psát nová stránka osudů hrdiny z povídky na pokračování.

 

Wythe Hotel se tyčí nad severní částí Brooklynu ve Williamsburgu. Přesněji se tyčí jen jeho prosklená nástavba, která je součástí výsledků rekonstrukce. Ta probíhala v roce 2011 a měla za cíl vytvořit ze zchátralé budovy společnosti Weidmann Cooperage industriální klenot hotelnictví a turismu. Povedlo se. Brooklyn má teď o jeden hotel navíc a stránky lifestyle magazínů plní fotky tohoto unikátního místa.

 

 

Tak jak jsem předpokládal, první týdny moc práce nebylo. Kromě několika dlouhých a fascinujícím způsobem nezajímavých panelových diskuzí jsem měl na práci jen reporting českých médií a výběr nejzajímavějších témat. Z toho pro mě plynula spousta času na psaní knihy a posedávání po kavárnách všeho druhu. Když jsem začínal pociťovat, že je mi spodní Manhattan malý, vyrazil jsem o víkendu hledat inspiraci do Brooklynu.

 

fotka9

 

Industriální ráz si hotel ponechal v plné míře. Kdyby tak neučinil, v průmyslové části Wiliamsburgu by poněkud vyčníval. Uvážíme-li, že všechny okolní stavby jsou většinou skladišti, působil by zde nazdobený hotel trochu nepatřičně. Od vln řeky Hudson ho dělí jen jedna ulice, takže z horních pater se hostům nabízí výhled na nezapomenutelnou siluetu Manhattanu.

 

 

Chtěl jsem se podívat do Williamsburgu. Název té čtvrti mi nějak uvízl v paměti, a když jsem si všiml, že je to průmyslová oblast, věděl jsem, že mě tam nebude nic rozptylovat. To platilo do doby, než jsem vstoupil z taxíku. Nízká zástavba byla nezvyklá a Manhattan se odtud zdál být neskutečně daleko. Empire State Building byla v oparu a tak jsem neztrácel čas fotografováním. Stejně už to vyfotilo tisíce lidí přede mnou a líp.

 

 

fotka8

 

Interiéry pokojů kombinují obvodové zdivo bez fasády s bílými stěnami vnitřních příček a nosných stěn, v některých apartmánech je využita tapeta. Inventář pokojů je velmi rozličný a nejlépe o něm vypovídají jednotlivé fotografie. Pokoje jsou prostorné a jsou rozdělené do čtyř hlavních kategorií. K tomu si navíc můžete vybrat ze čtyř královských tříd pokojů a tzv. Bunk Bed. Což je pokoj s palandou pro dva. Nutno podotknout, že bez odkazu hostelů či ubytoven. Celkem Wythe Hotel nabízí 72 pokojů.

 

 

Byl jsem se podívat v McCarrens park, atletický stadion a baseballová hřiště. Trochu jsem se vžíval do místního ruchu a přemítal jak toto místo zapojit o příběhu. Vydal jsem se po vedlejší ulici na Bedford Avenue a v dálce mě zaujala jedna budova. Vyrazil jsem tedy k ní a prohlížel si, na co cestou narazím. Z budovy se vyklubal hotel, sídlící v zrekonstruovaném bednářství. Už jsem ho viděl v GQ. Vytahoval jsem foťák a v tom mi zazvonil telefon.

 

fotka6

 

„Kde si?“

„Williamsburg, Wythe Street“

„Takže New York?“

„No jistě. Vždyť si mně sem poslala.“

„Já jen pro jistotu…poslouchej mě…“

 

Volala mi editorka a ujišťovala se, že jsem ještě nepláchnul. Hodila se jí naše roztržka i to, že mi bylo jedno, co se mnou bude. Teď se měl konečně ukázat pravý důvod mé cesty a snad mohla začít i nějaká ta sranda. Mezitím ve mně však sílila myšlenka odstěhovat se z hotelu, ubytovat se na pár dní na Wythe Street a počkat, než si najdu byt.

 

 

Wythe Hotel
fotografie: © Wythe Hotel

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál