autor:

Sny o New Yorku: Na rohu Broadway a 28.

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Sny o New Yorku: Na rohu Broadway a 28.

nomad hotel hl

sediva-cara

Výlohy, semafory, pouliční osvětlení, projíždějící automobily. Noční Manhattan září a mokré chodníky všechna ta světla odráží do oken domů.  Na rohu Broadway a 28. zastavuje můj taxík. Zaplatím. Vystupuji a dívám se letmo vzhůru. NoMad Hotel, Broadway. Jsem tu dobře.

NoMad hotel naleznete v samotném centru Manhattanu, tři bloky od slavné Madison Square Garden. Desetipatrová rohová budova s oblým průčelím a elegantní kopulí je nápadná až na druhý pohled.
 Secesní prvky stavbě dodávají evropský glanc, který ji lehce vyzdvihuje nad okolní zástavbu.

nomad hotel 1

Jdu přímo k recepci. Je tu zvláštní šum. Cinkání skleniček je utlumené. Můj příchod nikoho nezaujal a všichni pokračují v konverzaci. Vždy, když přicházím do nového hotelu, mám pocit, že tu někteří hosté žijí celé roky.

Vstupní prostory hotelu jsou vybaveny komfortním nábytkem a secesními doplňky. Leštěné dřevo a zdobené čalounění jsou všudypřítomné. Recepce je nenápadná a hosté k ní přicházejí skrz dlouhou vstupní halu. Černý lak na masivním dřevě a decentně nápadné čalounění s orientálním vzorem.

Na pokoji nechávám zhasnuto, odkládám zavazadla a jdu rovnou na večeři. Číšník mě posadil blízko okna, za kterým byl slyšet ruch ulice. Poprosil jsem, aby otevřel okno. Čerstvý vzduch po dešti mi dodal chuť k jídlu. Na aperitiv jsem se posadil do knihovny a chvilku si prohlížel interiér.

Velkou chloubou a lákadlem hotelu jsou jeho pokoje. Všechny mají precizně sladěný interiér. Za zmínku stojí pokoje třídy King s oddělenou ložnicí, která je situována právě v zaobleném průčelí budovy. Zajímavostí je vždy samostatně stojící secesní vana. Dále jsou pokoje vybaveny sympatickými psacími stolky z leštěného dřeva, koženými křesly a paravány. Vše striktně dodržuje velmi poklidný tón.

 

 

Ráno mě probudilo slunce. Jeho paprsky na mě dopadaly skrze otevřené okno s vlající záclonou. Rychle jsem si uvědomil, kde jsem se probudil. Občas s tím mám první ráno problém. Chvilku jsem si prohlížel okolí hotelu a užíval si, že jsem zpět na Manhattanu.

Velmi příjemnou stránkou pobytu v hotelu NoMad je stravování. Umění zdejších kuchařů si totiž vychutnáte ve výjimečných interiérech. Atrium je velmi vzdušné a hodí se ke snídani. V salónku zvaném The Parlour nalezneme malé kulaté stolky pro 2 až 4 hosty. Po baru pak následuje restaurace s honosným krbem nebo velká knihovna, vhodná pro delší konverzace se sklenou v ruce.
Nejzajímavější je však možnost večeře pod otevřeným nebem na střeše samotného hotelu NoMad.

Je tu rušno. Atrium je plné hostů a všichni jakoby se znali. Obvykle snídám dlouho a rád. Dneska spěchám, tak snad zítra. Na recepci si letmo vyberu denní tisk a odcházím. Při přecházení ulice se opět letmo dívám vzhůru. Líbí se mi tu, dobře že tu pár dní zůstanu.

sediva-cara

NoMad Hotel
lokalita: 1170 Broadway, New York
fotografie: Benoit Linero

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál