autor:

Sny o New Yorku: Manhattan jako předkrm

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Sny o New Yorku: Manhattan jako předkrm

Sny o New Yorku: Manhattan jako předkrm h

sediva-cara

Dvě stanice metra od Times Square se můžete ubytovat v hotelu, kde se k večeři podává výhled na Manhattan se špetkou italského designu. Uskupení Federico Delrosso Architect korunovalo hotel Indigo terasou restaurace Café B a poskytlo návštěvníkům nevšední zážitek. Návrh má jasně čitelný rukopis a rysy předešlých realizací.

 

lomena cara horni

Největším zabijákem sebevědomí je obviňování se z chyb, které jsme udělali. Jelikož jsem však už neměl žádné sebevědomí, které by stálo za zmínku, mohl jsem v tom bez výčitek pokračovat. Nechal jsem ho někde v odletové hale na Havloj, kde mi mezi prvním a druhým hrnkem kafe došlo, že jsem to všechno podělal já a teď si to musím vyžrat. Kdybych se víc věnoval práci a řídil se tím, co mě dostalo až na místo reportéra, mohl jsem teď v klidu sepisovat itinerář na další týden a přemýšlet nad dalším sloupkem do víkendové přílohy. Místo toho teď s otráveným výrazem sleduju, jak se má pasažér chovat v případě, že by se stal účastníkem letecké katastrofy a rozhodl se jí čelit chladnokrevně a bez zábran. Chladnokrevná byla i šéfredaktorka, kvůli které tu teď sedím. Jsem rád, že když mi před týdnem oznámila odchod z redakce, celé to nazvala stáží a ne pauzou nebo odpočinkem.

lomena cara spodni

 

Za návrhem a realizací projektu je Federico Delrosso Architects. Hlavní ingrediencí je podle jejich vlastních slov italský design. Restaurace se nachází na střeše hotelu Indigo, která jí zvedá nad střechy Chelsea a podává tak hostům předkrm v podobě panorama Manhattanu. Interiér nabízí kontrast striktně moderního designu a klasické zástavby Chelsea. Vodní nádrže, střešní skleníky a požární schodiště, to vše je v zorném poli každého hosta.

 

Image0001226

 

lomena cara horni

„Nevím, co se ti tenhle měsíc honí hlavou, ale chce to hodně sebezapření, abych se podepsala pod vydání, ve kterém jsou tvoje poslední výtvory.“

„Co... Cože?“

„Jediné, co se dá číst, je víkendová příloha. Navíc moc dobře vím, že tam používáš povídky, co si chtěl dát do knihy. Při téhle formě by sis na Allena hrát neměl.“

„Asi ti pořádně nerozumím.“

„Dokonce jsem uvažovala o tom, že pod tvůj článek připíšu i korektorku, protože toho tam napsala skoro stejně jako ty.“

„Můžeš mi vysvětlit...“

„Víš sám, o čem mluvím. Co ta stáž? Ta jak se o ní mluvilo na poradě.“

„To jakože se mě chceš teď zbavit?“

lomena cara spodni

 

Interiér restaurace je vyveden v jemných tónech šedé a béžové, které jsou na ostrých geometrických tvarech nábytku přívětivé. Mezi výhledem a hosty jsou zábrany z čirého skla, které fungují jako větrolam a zároveň při zatažení střechy nepropouští chladný vzduch. Nijak však nenarušují výhled a v kombinaci s dřevem obloženou podezdívkou působí luxusně.

Na první pohled je interiér skutečně nenápadný a je třeba ocenit smysl pro detailní zpracování všech jeho prvků.

 

timthumb

 

lomena cara horni

Deportace dříve oblíbeného reportéra a talentovaného pisálka nakonec přišla celkem rychle a bez jeho, mého, odporu. První hodiny v New Yorku jsem měl dobře rozmyšlené. Úvodní porada a seznámení s programem následujících měsíců měla proběhnout v budově New York Times těsně před polednem. Ubytoval jsem se dvě stanice podzemkou od Times Square, v sympatickém hotelu Indigo. Přesvědčila mě k tomu unikátní restaurace, která se nacházela na jeho střeše a měla posloužit jako úvodní kulisa mé prvotiny.

lomena cara spodni

 

Federico Delrosso působil jako architekt od roku 1996 a postupně se propracoval k realizaci svých vlastních projektů. V roce 2004 založil studio Federico Delrosso Architects, které se nyní chlubí velmi zajímavým portfoliem interiérů a rezidenčních budov. V mnoha případech lze tvorbu studia označit za umírněnou, je však třeba ocenit, že je v ní snadno rozeznatelný rukopis a dodržování jistých pravidel.

 

Image0001127

 

lomena cara horni

Hlavu jsem měl prázdnou a vlastně mě vůbec nezajímalo, co se bude další týdny dít. Díval jsem se směrem k Central Parku a kroužil dnem šálku po desce stolu. Nechtěl jsem přemýšlet ani vzpomínat, protože výčitek a pochybování už bylo dost. Třeba se zítra dozvím, do jaké míry se jedná o stáž a do jaké o exil, třeba zjistím, zda na téhle střeše moje kniha začne nebo skončí.

lomena cara spodni

 

sediva-cara

Hotel Indigo a kavárna Café B
architektura: Federico Delrosso Architects
fotografie: Adrian Wilson

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál