autor:

Půdní loft na Praze 6 z dílny pražského studia B² Architecture

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Půdní loft na Praze 6 z dílny pražského studia B² Architecture

 

Pražské studio B² Architecture si pamatujete díky dvěma představeným projektům, které se setkali s velkým uznáním (TADY a TADY)  a ani u třetího tomu nebude jinak - tím jsme si jistí.

Majitelem tohoto pražského loftového bytu v domě z druhé poloviny 19. století je sběratel cestovatelských artefaktů, který požadoval prostor, jež by mu dovolil efektně vystavovat jeho rozrůstající se sbírku, ale také chtěl místo, které by pro něj bylo opravdovým domovem při jeho častých obchodních cestách.

 

 

Konkrétněji tento projekt popsala architektka Barbara Bencová ze studia B² Architecture: "Projekt byl zajímavou výzvou jak obnovit velkorysé proporce obývacího pokoje a přitom zachovat přednosti, které vznikly po předchozích úpravách bývalého půdního prostoru, kdy bylo vestavěno mezipatro."

 

 

"Vstupní podlaží má veřejný charakter podtržený velkým otevřeným prostorem, který zahrnuje obývací pokoj a kuchyň s jídelnou. Na této úrovni se také nacházejí dva apartmány – jeden obsahující obytný prostor, pracovnu a ložnici pro hosty, druhý potom hlavní ložnici, koupelnu, šatnu a technické zázemí.

Hlavní soukromí prostor je vymezen neobvyklými elementy – na jedné straně velkými kovovými posuvnými dveřmi vedoucími do obytného prostoru, na druhé koupelnou s velkým sprchovým koutem a dominantní solitérní vanou."

 

 

"Schodiště je tvořené otevřenou kovovou strukturou připomínající vinoucí se stuhu, která jakoby se nad spodním patrem vznášela. V horním patře se nachází druhá hlavní ložnice s malou koupelnou, velkou šatnou a obytným prostorem, přes který se vstupuje na terasu.

Barevné schéma pro celý projekt bylo zvoleno univerzální – bílá dominuje na stěnách, podlahách i stropě. Barevné akcenty v prostoru zajišťují cestovatelské artefakty, přiznané dřevěné trámy a kovové elementy."

 

Fotografie: Alexandra Timpau

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál