autor:

Pražské studio B² Architecture navrhlo zdařilou rekonstrukci víkendové chalupy z 80. let na trvalé bydlení

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Pražské studio B² Architecture navrhlo zdařilou rekonstrukci víkendové chalupy z 80. let na trvalé bydlení

V minulosti jsme vám z dílny pražského studia B² Architecture ukázali i TENTO nádherný karlínský loft a protože mají skvělých projektů více, rádi budeme pokračovat s jejich prezentováním.

"Mladý pár zakoupil pozemek u Lipenského jezera, jehož součástí byla i víkendová chalupa z 80. let, kterou si přáli přestavět na trvalé bydlení. Protože to práce obou umožnuje, nejraději by všechen čas trávili v přírodě. Hlavním cílem bylo uchovat prostou formu domu a dosáhnout provázanosti s okolím.

Z původní budovy byla zachována pouze sedlová střecha a část obvodových zdí. Dům se na jižní straně otevírá výhledům na jezero. Fasáda je obložena přírodním kamenem (břidlicí). Okenní otvory byly koncipovány tak, aby poskytovaly maximální prosvětlení interiéru a panoramatické výhledy na okolí.

Po otevření oken v přízemí je možné propojit hlavní obytnou místnost s terasou. V interiéru vznikl otevřený loftový prostor, který je tvořen kombinací materiálů kamenu, cihly, kovu a dřeva."

 

Fotografie: Alexandra Timpau

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál