autor:

Organický dům uvnitř moderního Tokia

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
3
Organický dům uvnitř moderního Tokia

Světově proslulá velkoměsta jsou definována nadmírou obyvatel a kulturní disperzí, z hlediska architektonického pak především nedostatkem prostoru spolu s finanční (ne)dostupností. Japonský architekt Ryue Nishizawa je ve své rodné zemi dobře znán pro svou lásku k rostlinám, které jsou stěžejním prvkem autorových minimalistických ekostaveb. V projektu Highrise House and Garden si chytře poradil se stísněností tak typickou pro vyhlášené obytné čtvrti Tokia a vystavěl zde čtyřpatrový rodinný dům, který je dokonalým příkladem současné přední architektury.

Betonové části jsou klasicky odděleny zcela transparentními prosklenými stěnami, přičemž o trochu soukromí tamních obyvatel rezidence se stará nesčetná sbírka pokojových i venkovních rostlin. Důraz je očividně kladen na maximální prosvětlenost, jednoduchost a estetičnost, kterou evokuje především kombinace čistě bílé s organickou zelenou. Každé patro pak představuje jinou obytnou část, od obývacího pokoje až po střešní zahradu s výhledem jako stvořeným pro idylická rána a klidné večery.

 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist