autor:

Nádherný rodinný dům ve slovenské Záhorské Bystrici

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Nádherný rodinný dům ve slovenské Záhorské Bystrici

Peter Jurkovič je architekt úspěšně budující svou značku JRKVC a fascinován post-digitální érou navrhuje nádherné projekty mezi které patří i tento rodinný dům ve slovenské Záhorské Bystrici nedaleko Bratislavy. Rozlehlý pozemek připomíná kráter, který je otevřen nádhernému výhledu na jedné straně a chráněn strmými svahy na druhé. Podařilo se mu navrhnout a vytvořit většinou vzácnou kombinaci prostoru, intimity a soukromí zároveň.

Celý obytný prostor domu se nachází v přízemí - ve východním křídle domu jsou dva téměř hotelově vypadající pokoje s výhledem do jižní zahrady. V prostoru mezi jižní zahradou a bazénem je velký obývací pokoj, který zdobí krásný krb. Celý dům je navržen tak, aby přímé sluneční záření zajišťovalo tepelnou pohodu po celý den i všechna ročních období.

Dřevěné stěny, dubové podlahy a bílá omítka pokrývají většinu interiéru. Velká okna, tvářící se téměř jako jako obrazové rámy zasazené do trávy a keřovitá vegetace kolem domu dělají z této slovenské stavby naprosto výjimečnou, moderní a překrásnou stavbu, které jsme zvyklí vídat spíše v jiných státech.

 

Fotografie: JRKVC

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál