autor:

Mladý student architektury Adrian Elizalde navrhl renovaci tohoto bytu v barcelonské čtvrti Eixample

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Mladý student architektury Adrian Elizalde navrhl renovaci tohoto bytu v barcelonské čtvrti Eixample

Renovaci tohoto krásného bytu, který se nachází v centru Barcelony ve čtvrti Eixample, navrhl mladý talentovaný student architektury Adrian Elizalde. Byt má typický vzhled třicátých let minulého století, tzn. že je nejen rozdělen do několika samostatných místností, ale také jsou v něm nahromaděné vrstvy různých materiálů jako výsledek mnoha rekonstrukcí v průběhu let. Rozpočet k této rekonstrukci však nedovoloval zcela změnit plán a rozvržení bytu.

Adrian se ozhodl, že nebude přemísťovat ani kuchyň, ani koupelnu, ale zcela změní jejich design. Před zásahem byl byt velmi tmavý a to se snažil, kromě jiného, změnit. Další zásadní akcí byla "defoliace" mnoha vrstev, aby se dostal k původním a tradičním stavebním prvkům jako např. dlážděné podlahy, původní dřevěné truhlářské práce nebo překrásné klenuté stropy.

Na další krásné byty v Barceloně se můžete podívat TADY, TADY, TADY, TADY, TADY, TADY, TADY.

 

Fotografie: Adrià Goula

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál