autor:

Inspirace: Stavební elegance a styl na finském venkově

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
1
Inspirace: Stavební elegance a styl na finském venkově

Beton, dřevo a sklo tvoří společně tento jednoduchý, ale přesto velmi stylový finský dům několik kilometrů od finského hlavního města Helsinek. O návrh se postarali dva designéři: Ulla Koskinen a Sameli Tantanen, kteří v něm nyní sami bydlí a prvotně sloužil jako prototyp pro stavební firmu Kannustalo. Celková výměra domu je přes 530 čtverečních metrů a více než polovinu tvoří otevřený prostor (zde se nachází kuchyň, jídelna, obývací pokoj).

Popsat ho jako křížence farmy a venkovského domu, který perfektně splývá s okolím a nijak ho nenarušuje, se zdá jako správná formulace. Velká okna čerpají přírodní světlo a okolní příroda působí téměř jako výzdoba domu. Interiér je zařízen v tradičních skandinávských barvách, tedy bílé, černé, šedé a odstínech dřeva, které bylo užito z blízkých lokálních zdrojů.

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist