autor:

Inspirace: Přímé úhly, ostré linie a černobílý lak v kanadském Espace St-Denis

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Inspirace: Přímé úhly, ostré linie a černobílý lak v kanadském Espace St-Denis

Velmi povedená rekonstrukce domu v kanadském Montrealu se podařila navrhnout architektce Anne Sophie Goneau a pojmenovala ji Espace St. Denis. 120 metrů čtverečních domu se může na první pohled zdát až klinicky čistých, kvůli všudypřítomné bílé barvě a jinak omezené barevné paletě, přímým úhlům a ostrým liniím. Drobné detaily v podobě např. barevných knih v policích nebo výrazné zelené pohovce v obývacím pokoji ale přidávají do celkové atmosféry domu tolik potřebné teplo.

Přírodní světlo má dovnitř usnadněný přístup velkou skleněnou plochou namísto zdi v relaxační sekci této krásné stavby. Anne Sophie Goneau chtěla vyzdvihnout původní syrové materiály, které byly objeveny v průběhu demolice/rekonstrukce, takže například podél kuchyňské linky vede odhalená cihlová zeď, která se skvěle hodí k bílému laku a černému zrcadlovému materiálu okolo. 

 

Fotografie: Adrien Williams

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál