autor:

Inspirace: Nádherný pařížský byt pyšnící se štědrou výměrou i skvostným interiérem

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Inspirace: Nádherný pařížský byt pyšnící se štědrou výměrou i skvostným interiérem

Architekt a interiérový designér Joseph Dirand si vytvořil své zvučné jméno prací např. pro vlajkový pařížský obchod Chloé a dalšími designy v New Yorku, Pekingu nebo Mexico City. Ať už tvořil na západě či na východě, jeho minimalistický styl s vždy vyváženými proporcemi, je pro milovníky jeho tvorby okamžitě rozpoznatelný. Sám o svých projektech říká, že některé jsou teplé, některé studené, ale nikdy ne vlažné.

Pařížská čtvrť Saint-Germain-des-Près, ve které se tento nádherný byt nachází, je neustále plná umělců a filosofů, kteří ve zdejších luxusních restauracích, kavárnách či buticích rádi utrácejí spolehlivě více než by bylo nutné. Soukromý byt o výměře 350 metrů čtverečních je lokalizován v prvním patře starého rodinného sídla a patří k němu terasa o dalších 250 čtverečních metrech. Ve velmi hustě osídlené Paříži jsou nyní taková čísla opravdovou vzácností.

Architekt Joseph Dirand se rozhodl pro proměnu bytu ve stylu éry Belle Epoque - tedy s veškerými ozdobnými lištami, spoustou mramoru a dalšími honosnými doplňky, jež rozhodně nespočítáte na prstech jedné ruky. Chtěl tak místu navrátit slávu, kterou zažíval mnoho let nazpět. Barevná paleta interiéru se skládá z černé, bílé, šedé a zlaté. Naprostým skvostem jsou francouzská okna téměř v každé z místností, od podlahy až ke stropu, která pouští dovnitř maximum světla.

Výjimečná lokalita a výjimečný interiér tvoří dohromady překrásné místo k žití uprostřed nejromantičtějšího evropského města, co říkáte?

 

Fotografie: Adrien Dirand

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál