autor:

Inspirace: Moderní dům uprostřed islandských lávových polí

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Inspirace: Moderní dům uprostřed islandských lávových polí

V roce 2012 dokončilo architektonické studio Arkibúllan Arkitektar svůj projekt domu uprostřed islandského lávového pole, situovaného 90 min od hlavního města Reykjavíku. Stavět dům na lávovém poli zní poněkud riskantně a taky je, nicméně studiu se podařilo najít rovnováhu mezi konzervativním a trochu dobrodružným přístupem při navrhování této stavby, takže 95 metrů čtverečních plochy nakonec pojme až 8 obyvatel, kteří zde mohou celoročně pohodlně žít v tomto neustále větrném počas a občas i drsném subarktickém podnebí.

Úchvatný výhled na horské vrcholky na severu a na největší islandskou zemědělskou plochu na jihu se taky počítá. Kuchyně, jídelna a obývací pokoj jsou propojeny v jeden velký otevřený prostor a díky velkým skleněným plochám namísto zdí dokonalému výhledu opravdu neuniknete :)

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál