autor:

Inspirace: Loft v pražském Karlíně od B² Architecture

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Inspirace: Loft v pražském Karlíně od  B² Architecture

Triplex se nachází v bývalém karlínském industriálním komplexu, který před nedávnem přestavěla rakouská kancelář Baumschlager Eberle Architekten do podoby luxusního rezidenčního bydlení.

Chladně strohé rekonstrukci třípodlažního loftu bylo třeba dodat inspirativní atmosféru, ta byla pro klienta - úspěšného hudebníka zásadním požadavkem pro jeho kreativní životní styl. Design interiéru se proto vyhýbá běžné podlahové  typologii.

Dispozice bytu se rozvíjí od prvního vstupního patra se šatnou, hudebním studiem a pokoji pro hosty přes druhé společné podlaží s obývacím pokojem, otevřenou pracovnou a kuchyní až po nejvyšší patro s ložnicí a volným obytným prostorem. Ten je vizuálně spojen s nižším patrem prosklenou podlahou.

Ve velkorysém interiéru je spojen původní  industriální  vzhled stavby s ultramoderním designem. Stejnými pravidly se řídil i návrh atypického vnitřního vybavení, jako jsou vestavěné skříně či další prvky. Staré se tak nenápadně propojilo s novým a vytvořilo můstek ke zcela současným moderním interiérovým prvkům. 

 

Interiér: B² Architecture

Fotografie: Michal Šeba

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál