autor:

Inspirace: Jeden z nejdražších newyorských bytů s cenovkou 48 milionů dolarů

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Inspirace: Jeden z nejdražších newyorských bytů s cenovkou 48 milionů dolarů

Za 45 milionů korun se toho dá pořídit celkem dost. Co teprve pokud byste měli tu samou částku v amerických dolarech? Jednou z nejchytřejších investic jsou prý byty a čím lepší lokalita a adresa, tím lépe.

 

 

New York, čtvrť TriBeCa (Triangle Below Street), 145 Hudson Street, výhled na Manhattan a řeku Hudson, 700 metrů čtverečních obyvatelného prostoru a dalších 420 metrů čtverečních terasy by mohlo podmínky dobré lokace a adresy splňovat. Jeho cena byla před pár lety 30 milionů dolarů, poté co současný majitel přidal několik "maličkostí", vzrostla jeho cena o dalších 18 milionů dolarů.

 

 

Byt se nachází v nejvyšším patře industriální budovy z roku 1929 a je dvoupatrový - tedy loft, a jen schodiště, které tyto dvě patra propojuje, stálo 750 tisíc dolarů. Celý exteriér je skleněný, ale také je dostatečně vysoko, aby nelákal případné voyeury. Přesto má, poněkud překvapivě, jen čtyři pokoje a čtyři koupelny.

 

 

Speciální okna byla navržena tak, aby přírodní světlo ještě znásobila. Do obývacího pokoje by se vešlo celé basketbalové hřiště a sbírka umění, která se v bytu nachází, je také velmi vzácná a tím pádem cenná. Za projektem exteriéru stojí James Carpenter a o interiér se postaralo studio Rogers Marvel Architects.

 

 

Každý čtvereční centimetr tohoto luxusního obydlí byl pečlivě promyšlen, perfektně řemeslně zpracován a následně instalován. Nelze tu prý najít chybu ve funkčnosti čehokoli. Tak dobře, budeme tomu věřit. Za 45 milionů dolarů bychom asi taky očekávali, že nám nebude zima a poteče voda :)

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál