autor:

Inspirace: Finský ostrovní dům s minimálním dopadem na životní prostředí

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Inspirace: Finský ostrovní dům s minimálním dopadem na životní prostředí

Na finském ostrově Virrat se nachází tento dům ve tvaru kříže, který si sám pro sebe navrhl architekt Ville Hora z helsinkského studia Avanto Architects. Výměra činí 78 čtverečních metrů a díky kompletně černému exteriéru perfektně splývá s okolním lesem. Naproti tomu interiér je velmi světlý. Dům se dá vytopit pouze dřevem, není tu tekoucí voda a elektřina je poskytována pouze za pomoci slunečních paprsků.

Jezero Vaskivesi, vzdáleno pár kroků, je prý plné candátů a malá zahrádka dává majiteli přes letní prázdniny, kdy je dům obývaný nejvíce, čerstvé plodiny a bylinky. Jednoduchý a asketický život v souladu s přírodou už by se snad nemohl více lišit od toho hektického, městského a tento dům poskytuje možnost žít život s minimálním dopadem na životní prostředí a okolní přírodu. 

 

Fotografie: Anders Portman and Martin Sommerschield

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál