autor:

Dvoupatrový londýnský dům z viktoriánského období chytře ukrývající tisíce knih

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Dvoupatrový londýnský dům z viktoriánského období chytře ukrývající tisíce knih

V londýnské čtvrti Hampstead se nacházel krásný cihlový dům z pozdního viktoriánského období, jehož renovaci si u studia Platform 5 Architects vyžádali jeho noví majitelé - milovníci knih a umění. Název stavby "Book Tower House" tedy nepřehání ani trochu, protože vměstnat tolik knih do jednoho domu není lehké, navíc, aby knihy nijak nenarušovaly celkovou atmosféru domu, která je tradiční s lehce moderním nádechem.

Londýnské studio Platform 5 Architects tedy vymyslelo nejen jejich neskrývání, ale naopak vystavování podél téměř všech stěn v domě a zejména podél nádherného dřevěného schodiště, které vede do druhého patra. Dům jinak laděný do světlých barev, bílé a barvy dřeva, tak dostává díky pestrobarevným knihám okamžitě nový, pozitivnější nádech.

 

Tower Book

Fotografie: Alan Williams

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál