autor:

Dům s plovoucí verandou v americkém státě New York

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Dům s plovoucí verandou v americkém státě New York

Západně od Catskill Mountains v americkém státě New York se nachází už 200 let, v téměř nedotčené přírodě, blízko křišťálového potoka a dokonce se svým vlastním mini-vodopádem, staré sídlo. To bylo ještě před několika lety v katastrofálním stavu. Pak se o něm ale dozvěděl Tom Givone - v minulosti počítačový technik, nyní designér a architekt - samouk. Po pár letech navrhování, rýsování projektu a následné přestavbě je ale tento dům hotov. Byla plně obnovena jeho vznešenost, zatímco vaše oči upoutají některé čistě moderní prvky.

Tom Givone dbal striktně na užití lokálně dostupných materiálů a zachování co nejvíce prvků z předchozího vzhledu domu. Aby se životní prostředí a okolí domu doopravdy narušovalo co nejméně, veškerý materiál byl dotažen koněm, který za sebou nesčetněkrát táhl naložený vůz se vším potřebným ke stavbě. 

 

PlovoucíHouse.jpg

Fotografie: Mark Mahaney, Tommaso Fond, Michael Bloom

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál