autor:

Dům Alemanys 5 spojuje jednoduchost současného designu s láskou k historii

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Dům Alemanys 5 spojuje jednoduchost současného designu s láskou k historii

Dům Alemanys 5 hl

sediva-cara

Populární městečko Girona, ležící necelých 100km od Barcelony, kde se na svých toulkách po Katalánsku zastaví množství návštěvníků, skrývá jedno příjemné překvapení. V budově z 16. století se nachází ráj pro každého milovníka jednoduchého designu - dům s názvem "Alemanys 5". Historická budova v centru města spojuje krásy prověřené lety, s aktuálním pojetím estetična a moderního bydlení. Dům se skládá ze dvou apartmánů: "El Badia" o rozloze 180m ², ve kterém najdete tři ložnice, obývací pokoj s krbem, kuchyň, koupelnu a sluneční verandu s výhledem na historické centrum. Menší apartmán "El Jarda", jehož rozloha je 100m ², nabízí dvě ložnice, kuchyň spojenou s obývákem a malou sluneční zahradu s bazénem.

Spojovat nové se starým je běžná praxe, ne vždy se výsledek vydaří. Právě tento projekt je však dobrým příkladem toho, jak že se to dá. Oslavu světla, strohých linií, účelnosti, přírodních materiálů a úcty k historii - to vše najdete v "Alemanys 5". A nejlepší na tom je, že v něm může bydlet každý z nás - pokud na to ovšem má potřebné prostředky.

sediva-cara

Dům Alemanys 5 v Girone
lokalita: Carrer Alemanys 5, Girona, Španělsko
architektura/design interiéru: Anna Noguera
fotografie: Enric Duch

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál