autor:

Diogene: Mini-dům ve švýcarské Basileji s důkladně promyšleným každým centimetrem jeho plochy

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Diogene: Mini-dům ve švýcarské Basileji s důkladně promyšleným každým centimetrem jeho plochy

Slavný italský architekt Renzo Piano ze studia Renzo Piano Building Workshop navrhl krásný mini-dům a pojmenoval ho Diogene. Minimalistický přístup, při kterém se ničím neplýtvá, ho fascinoval už při studiích architektury a sám dobře ví, že tyto projekty jsou spíše procvičováním mozkové aktivity a chytrých a důmyslných nápadů než způsobem, jak zbohatnout.

A tak se zrodil mini-dům Diogene, pojmenovaný po řeckém filosofu, který se zřekl luxusu a žil v sudu. Dvakrát dva metry prostoru, kam se přesně vměstná postel, stolek a židle - nic víc než doopravdy potřebujete. Vodu i elektřinu si úspěšně obstarává sám a není závislý na ničem jiném.

Na další mini-domy se můžete podívat TADY, TADY a TADY (Chile), TADY (Německo), TADY (Kalifornie), TADY (Holandsko), TADY (Washington), TADY (Belgie), TADY (New York), TADY (Paříž), TADY (Melbourne), TADY (Paříž), TADY (Londýn).

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál