autor:

Bydlení snů: černý House DS v Belgii

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
1
Bydlení snů: černý House DS v Belgii

ds house hl

sediva-cara

Když jsem poprvé viděla argentinský dům Casa Negra od architekta Andrese Remy, bylo mi hned jasné, že jednou budu i já muset mít černý dům. Potěšující je, že existuje i mnoho jiných lidí, kteří si našli zalíbení v nemovitostech v černé barvě, která vlastně ani není barvou.

House DS je zajímavý nejen tím, že je černý, ale i tím, že je fúzí moderní architektury a rádoby klasické stavby. Původní dům, který je replikou klasického farmářského domu postavenou v 70. letech, si majitelé koupili už před deseti lety. Při následné rekonstrukci se rozhodli cihlový dům ponechat a přidat k němu výrazný moderní prvek – černou přístavbu ve tvaru písmene L. Interiér je jednotným prvkem celé stavby a spojuje starou a novou část. K domu patří i celkem rozsáhlá zahrada a bazén, který je jakousi přidanou hodnotou celé nemovitosti.

ds house pred

dům před rozsáhlou rekonstrukcí

Projekt House DS však není jen stavbou pro depresivní duše. Černá je sice barva, na kterou - hlavně v kontextu architektury a bydlení třeba mít odvahu, ale na druhé straně při stavbě jako je tato jistě neskočí s bydlením v tmavé kobce. I když - kdybych opravdu poslouchala, možná by mě do podobného domu přišel navštívit i Darth Vader.

sediva-cara

House DS
architektura/design: GRAUX & BAEYENS architecten
fotografie: Julien Lanoo, Philippe Brysse
lokalita: Prinsenkouter 12 – 9070 Destelbergen, Belgie

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist