autor:

Brazilský loft jde příkladem v konceptu i prezentaci

kategorie:
Living | bydlení
publikováno:
počet komentářů:
0
Brazilský loft jde příkladem v konceptu i prezentaci

 

V hledáčku dnes vidíte byt Real Parque Loft, nacházející se v rezidenční čtvrti Sao Paula. Zrealizoval ho Diego Revollo, brazilský architekt, jehož portfolio září v oboru interiérového designu jako drahý klenot. Nelze popřít, že při projektování a zařizování bytu se architekt i majitel soustředili na přísnou pečlivost. Hra barevných tónů dřeva, chladného betonu a lesku moderního designu vás určitě osloví. K našemu štěstí majitel odkryl část vlastního soukromí a my si můžeme byt prohlédnout přímo tak, jak je obýván. Za zmínku stojí nejen celý koncept a provedení, ale také jeho prezentace.

 

Souhra materiálů a prostoru

Při rekonstrukci bytu došlo ke spojení obytných prostor, ze kterých vznikla centrální obývací část napojená na kuchyň, ložnici a koupelnu. Jak vidíte na fotografiích, za samostatný prostor lze považovat i lodžii, přístupnou právě z hlavní části, nabízející vysoký komfort. Centrální prostor je sice velký, ale rozhodně místem neplýtvá tak, jako to můžeme vidět u některých méně povedených rekonstrukcí. Nábytek i vestavěné police oddělují prostor pouze opticky a pocitově.

Ráz bytu do značné míry určuje beton použitý na stěny i strop a jeho kombinace se dřevem s výraznou kresbou. Toho architekti využili na dveřích, policích i zakázkovém nábytku.

 

311231_490401167658195_186608499_n

 

Zajímavým detailem je toaleta pro hosty. Celá obložená zmiňovaným dřevem, použitým také na dveřích a futrech, působí doslova jako malá svatyně.

Samostatnou kapitolu je ložnice, která má vlastní vanu se sprchovým koutem, odlitou právě z betonu. Má strohý design doplněný toaletním stolkem a šatní skříní ze dřeva. Majitel v ložnici nechává své soukromí bezpečně zamčené, ale do zbytku interiéru bez studu přenáší svou osobnost pomocí plakátů a doplňků. Kuchyň a televizní stěna jsou pak jediné čistě moderní záležitosti, což nijak znát nejde, jelikož rytmus a osobitost kombinace dřeva a betonu nemají šanci přehlušit.

 

Promyšlená prezentace interiéru

Vždy, když mě některý interiér zaujme, nacházím na něm postupně detaily a prvky, které bych buď oželel, anebo se jimi déle zabýval. Většinou to omlouvám tím, že interiéry prezentované v portfoliích architektů a designérů jsou nezabydlené a to pravé kouzlo jim dodají předměty denní potřeby, další nábytek nebo nádobí.

Možnost počkat se zabydlením na klienta a teprve poté vyfotit jeho byt je trochu neohrabaná ze dvou důvodů. Za prvé, zdá se dost nepravděpodobné, že by souhlasil s tím, aby se jeho zubní kartáček stal celebritou internetu a podobu domácnosti znal úplně každý. Za druhé můžeme těžko spoléhat na to, že je pořádkumilovný, má vkus a z interiéru, nad kterým architekt strávil několik týdnů práce, neudělá meší či větší šapitó.

 

575542_490394747658837_462196060_n

 

Real Parque Loft má prezentaci dokonalou. Kvalitní a detailní snímky představují byt v podobě kteréhokoliv dnu v roce, kdy je zrovna uklizeno a vše je na svém místě. Plakáty, doplňky, suvenýry, to vše se jen leskne a čeká na pohled majitele. V bytě evidentně někdo žije a evidentně ho považuje za svůj pravý domov. Právě to dodává celému návrhu na kráse a hodnotě.

Portfolio Diega Revolleho obsahuje i další skvostné interiéry, díky nimž se o něm na Wornu nejspíš v blízké době dočtete.

Real Parque Loft
lokalita: Sao Paolo, Brazílie
design interiéru: Diego Revollo
fotografie: © Diego Revollo

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál