autor:

Vzpomínky Grace, Dianina pohádka i fotky Kate - nejlepší knihy pod stromeček

kategorie:
Knihy | literatura
publikováno:
počet komentářů:
0
Vzpomínky Grace, Dianina pohádka i fotky Kate - nejlepší knihy pod stromeček

 

 

S blížícími se Vánocemi je těžké nepřemýšlet o tom, koho čím obdarujete. Pravidlem se za léta a léta praxe stalo, že dobrou knihou uděláte radost vždy. Tři nové tituly potěší nejen módní nadšence, ale i ty, kteří mají rádi poutavé příběhy a oslnivé fotografie.

 

 

Grace: A Memoir

 

Do života zrzavé Grace už měli možnost nahlédnout diváci dokumentu The September Issue. Snímek se nevěnoval jen zářijovému číslu magazínu Vogue a jeho drsné šéfce Anně Wintour, ale i mírně upozaděné Grace Coddington, Annině podpoře a držáku celého slavné redakce.

Kniha staví na denících a vzpomínkách, které nemají být nijak bulvární - pouze vypovídají zajímavý životní příběh. Na prvních listech se můžete dočíst o začátcích Graciny modelingové kariéry a nástupu do Vogue, do současnosti se dostanete přes vyprávění velice osobních zkušeností od smrti milované sestry, nepovedených manželství, až po pozadí vztahu s Annou.

Zapálená Grace nechala publikovat kromě dávných zážitků také své ilustrace, na kterých zobrazila slavné návrháře, fotografy, modelky i známé osobnosti. Kniha dovoluje skutečně jedinečné nakouknutí do života jedné z nejsilnějších módních editorek.

 

grace-coddington

© Grace Coddington

 

Kate: The Kate Moss Book

 

Britská topmodelka se ukazuje stále více a více. Po drogových skandálech, při kterých nikdo nevěřil, že Kate Moss vůbec přežije, se vrhla znovu naplno do budování kariéry. Již nějaký ten pátek vyskakuje z módních časopisů a její waif look září na skvělých fotografiích.

Nová kniha, jejíž obsah sestavila sama Kate, se zaobírá tím nejlepším, co Britka za svou dlouhou, místy dost trnitou cestu, nafotila. Publikace je k dostání v několika různých obálkách od fotografů Maria Testina, Davida Simse, Juergena Tellera a dalších.

Člověk by si mohl myslet, že Kate září na modelingovém nebi již příliš dlouho. Opak je pravdou - tato chlapecká figura má stále co ukazovat.

 

juergen-mcgermany-95

© Juergen Teller, Marie Claire Germany 1995

 

Diane Von Furstenberg: The Emperess´s New Clothes

Tato pohádka zaujme všechny generace - od té nejmladší až po tu nejzkušenější. Třetí díl z řady kouzelných příběhů inspirovaných módními osudy Camilly Morton si vzal za inspiraci život slavné designérky Diane Von Furstenberg.

Spisovatelka si návrhářku vybrala na základě její tvrdé celoživotní práce a po Manolu Blahnikovi a Christianu Lacroix je první ženskou figurou vystupující v těchto modernizovaných vyprávěních, ilustrovaných samotnými designéry.

Předělávka klasické pohádky Císařovy nové šaty má být hlavně o morálním poučení. "Ten příběh je o tom, kdo jste a ne o tom, co máte na sobě," prohlásila Morton. Připomínání tohoto faktu nemůže být nikdy dostatečně frekventované - ať už jej vysvětlujeme těm nejmladším, či těm z pohádek odrostlým.

 

DVF06_v_20nov12_pr_b_1080x720

© Diane Von Furstenberg: The Emperess´s New Clothes

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál