autor:

Záběry Londýna z roku 1926 vedle záběrů starých pouze několik měsíců

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Záběry Londýna z roku 1926 vedle záběrů starých pouze několik měsíců

V polovině dvacátých let 19. století cestoval filmař a kameraman Claude Friese-Greene napříč celou Velkou Británií s v tu dobu novým typem kamery, která uměla natáčet barevně, aby vytvořil slavný film jménem The Open Road. Jeho cesta vrcholila záběry z Londýna, které zachycují každodenní život jeho rezidentů a také několik ikonických městských panoramat. Filmy v roce 2005 obnovil BFI (British Film Institute) a rychle se šířily online. 

Nyní přeskočíme o 86 let dopředu k filmaři Simonu Smithovi, který vyzbrojený svojí kamerou, vydal se následovat stopy Clauda Friese-Greenea. Výsledný film je velmi zajímavý, protože se snažil co nejpřesněji zachytit to, co jeho předchůdce - tedy napodobit co nejdokonaleji místa, načasování i úhly záběrů. 

Zatímco některé rozdíly ve vzhledu anglické metropole v roce 1926 a 2013 lze okamžitě snadno spatřit, ještě hezčí a výjimečné jsou jejich podobnosti. Styl oblékání nebo design automobilů se pochopitelně změnily, ale u vybraných záběrů je mnohdy těžké říci, který je staršího data a který novějšího, nebýt jejich rozdílné kvality.

 

Londýn - před a po 1

 

VIDEO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál