autor:

Winona Barton-Ballentine: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Winona Barton-Ballentine: fotografie

Winona Barton-Ballentine: fotografie hl

dvojita cara

Winona Barton-Ballentine je americká fotografka, která poznala kouzlo fotografického filmu, ale přichází pomalu ale jistě i k digitální fotografii. Náš rozhovor se točil kolem minulosti, práce, hudby, lodí – nebo spíše o tom, jak takovou loď zvládnout a ověřili jsme si starou známou pravdu, že všechno je jen o přístupu.

predel worn

worn 1

Vyprávěj mi, jak si se dostala k fotografování …

Když jsem měla asi 3 roky, potkala jsem fotografa, který byl rodinný známý. Fotil portréty lidí v malém městečku (asi 4 hodiny na sever od New Yorku), ve kterém jsem žila. Jeho fotky visely na všech stěnách u mých kamarádů a byla jsem jím fascinována už od dětství. Bohužel, Bruce zemřel když jsem byla ještě velmi malá, takže jsem nikdy neměla tu možnost se s ním v dospělosti setkat, ale vždy si na něj vzpomínám jako na důvod proč miluji fotografii. Pak následoval řetězec událostí, který mě přivedl tam, kde jsem teď: můj přítel na střední škole měl ve sklepě tmavou komoru a pak moje první spolubydlící na výšce byla fotografka. Donutila mě poslat spolu s ní obrázky do školního fotografického programu, protože byla nervózní. K mému překvapení vybrali mě a když jsem se začala denně zabývat fotografováním, věděla jsem, že to bude součástí mého života navždy.

sediva-cara

worn 2

Vypadá to tak, že rada fotíš analogově ... Co je nejlepší na focení na film?

Nejlepší věc na filmu je, že pracuješ s hmotným médiem. Světlo osvítí stříbro na povrchu negativu, takže nepracuješ s abstraktními pojmy jako jsou pixely a kódy. Doposud mi digitální fotografie vždy připadala abstraktní, momentálně ale pracuji se skvělým profesorem a učím se chápat digitální svět trochu jiným způsobem. Naučila jsem se přetransformovat znalosti, které mám o temné komoře do práce s počítačem. Dlouhou dobu jsme prostě neměli ty znalosti o digitální fotografii jako máme nyní, takže se i k výuce přistupovalo jinak a proto to bylo pro mě těžké pochopit a vnímat ji jako médium.

sediva-cara

worn 3

Fotíš velké množství věcí - od přírody po módu. Co upřednostňuješ - komerčnější práci, nebo focení jen tak pro zábavu? Naplňuje Tě stále fotografování nebo občas je to jen rutina a práce?

Fotím pro každou z těch věcí, které si jmenovala! Fotoaparát je jako kamarád, se kterým chci chodit stále někde ven. Určitým způsobem se z něj stává část mého těla. Rada fotím své přátele na pláži, ale také ráda používám foťák jako prostředek k vyjádření mých názorů, které mám na rodinu, ekonomiku, lásku a život obecně. Momentálně se soustředím na focení snímků, které neprodávají oblečení, ale snažím se pracovat s jinými nápady, hlavně týkajícími se politického
a ekonomického prostředí, ve kterém žijeme.

sediva-cara

worn 4

S kým bys chtěl pracovat, pokud by sis mohl vybrat kohokoliv?

Momentálně jsem zainteresovaná v kapele, kterou organizuje můj otec, jmenuje se Roadhouse Revival Band. Setkáváme se v severní části státu NY, v malém městečku, s místními muzikanty. Postavíme si taneční parket, podáváme barbecue a zpíváme tradiční country písničky. Je to skvělá zábava a příjemný odpočinek od newyorské hudební scény. Posledních 7 let jsme já a čtyři moji kamarádi, kromě hraní a nehraní v různých jiných brooklynský seskupeních, tvořili kapelu. To co z toho vzniklo byl mix post-punku, new wave, dream popu a taneční hudby. Dělo se tam opravdu hodně věcí, ale v určitém okamžiku jsme si museli přiznat, že ani jeden z nás nemá tolik času, aby se kapele mohl věnovat naplno, tak jsme se rozpadli.Doufám, že za 10 let se znovu setkáme na společném turné a budeme mít s sebou své rodiny! Zde je link na náš Band camp: http://lovetribe.bandcamp.com

sediva-cara

worn 5

Bylo těžké naučit se řídit loď? (Reference na Winona newsfeed)

Právěže to bylo fakt lehké, dokud jsem v plné rychlosti nenarazila na skálu a nezlomila jsem vrtuli!
To, co není až tak jednoduché je naučit se navigovat s mapou mořského / říčního dna, v níž vidíš kde všechny ty skály jsou. Musím na tom ještě zapracovat do dalšího léta.

dvojita cara

Winona Barton-Ballentine: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Winona Barton-Ballentine

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Mark Rabadán: fotografie hl

  Mark Rabadán: fotografie

  Barcelonu si každý z nás spojuje s něčím jiným. Ať už je to Gaudí, Miró, Orwell a jeho Hold Katalánsku, nebo Vicky a Christina. Z Barcelony pochází i nadějný fotograf Mark Rabadán. Na fotografii přesedlal z designu a zjevně se mu daří.

 • Maximillian Höll hl

  Maximillian Höll: fotografie

  Mnichovan Maximillian Höll patří k těm, pro které se koníček stal prací. V roce 2007 se během cesty do jihovýchodní Asie rozhodl věnovat fotografii intenzivněji. V současnosti patří tento fotograf k mladým německým talentům, kteří zaujali nejen doma.

 • An Le: fotografie hl

  An Le: fotografie

  Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.

 • Brad Ogbonna: fotografie hl

  Brad Ogbonna: fotografie

  Brad Ogbonna na své webové stránce tvrdí, že je milý chlapík. Toto je věc, která se mi nepodařila zjistit. Tedy ne v dostatečné míře, abych to mohla potvrdit. Každopádně špatný také není... a fotograf už vůbec ne.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • christina smith 001 - middle

  Christina Smith - Londýnská módní fotografie

  Během let v Londýně získala její práce osobitý styl i uznání. V exkluzivním rozhovoru nám Christina prozradila spoustu zajímavých informací ze svého života.

 • Felix Krüger: fotografie hl

  Felix Krüger: fotografie

  Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě.

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.