autor:

Voyeuristické portréty Newyorčanů s jejich jídelními zvyky a rituály

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Voyeuristické portréty Newyorčanů s jejich jídelními zvyky a rituály

Svobodná matka se svým dítětem se u večeře dívá na televizi, teenagerka s miskou těstovin večeří s očima přikovanýma k obrazovce svého laptopu, další matka krmí své dítě a její rodiče sledují proces krmení na Skypeu, mladí zaměstnanci pracují kruté přesčasy a objednávají ke svému pracovnímu stolu tučná a nezdravá jídla spolu s lahvemi piva...

Vše výše uvedené najdete na poněkud voyeuristických portrétech fotografa Miha Aikawy, který se rozhodl zmapovat Newyorčany a jejich jídelní zvyky ve své fotosérii "Dinner in New York".

Podle nejnovější studie se totiž více než 50% z nás věnuje při večeři ještě něčemu dalšímu a a jídlo slouží pouze jako doplňková aktivita. Večeře by přece měla být časem pro socializaci, konverzaci nebo konečně časem sám pro sebe po hektickém a stresujícím dni v práci...

 

Garro Heedae, osmadvacetiletý bubeník večeří v půl druhé v noci v Brooklynu nudle po intenzivní a dlouhé zkoušce na koncert druhý den.

 

Kristy May, dvaatřicetiletá svobodná matka z Brooklynu má brzkou večeři v půl páté odpoledne za současného starání se o svého jednoměsíčního potomka.

 

Yohan, osmadvacetiletý architekt, který si v půl osmé večer do svého pracoviště v newyorském Brooklynu objednává společně s kolegy pizzu a pivo, aby přežili nekonečné přesčasy.

 

Kimberly Cherubin a Gregory Santos, manželé z newyorského Inwoodu, kteří často zůstávají v práci přesčas, ale snaží se udržet zvyk společné večeře jak jen to je možné. Společnost jim dělá jejich kočka Tigerlilli.

 

Oona Wagner, třináctiletá Newyorčanka žijící se svým otcem a nevlastní matkou se v půl deváté večer v Brooklynu dívá s miskou těstvin na svou oblíbenou TV show.

 

U Pa Mok Kha, pětapadesátiletý mnich původem z Myanmaru žijící v newyorském Queensu, který nemá dovoleno jíst před půlnocí.

 

Zheng Yun žije se svou dcerou a synem, ale večeří ráda sama při sledování televize ve svém bytě v brooklynském Vinegar Hill.

 

Bobby Blue a Joey Outten se potkali skrze kuchařské kurzy a tak si občas uvaří a povečeří společně při sledování oblíbených TV show.

 

Carlos Ledesma tráví nedělní večeři společně se svými přáteli při sledování HBO v newyorském Queensu.

 

Chelsea Olson, dvacetiletá modelka z Brooklynu večeří a zároveň odhaluje tajemství svého modelkovského života na svém iPhonu.

 

Jorge Valdés-Iga, sedmadvacetiletý filmový producent, večeří v půl osmé v jednom z newyorských bister v Midtown. Vždy si sedá na stejné místo a pozoruje hodiny.

 

Richard Phillip Nelson, devětapadesátiletý číšník a vegan pracující najednou v několika newyorských restaurací většinou večeří o své pauze v kavárně s organickými produkty Earthmatters na Lower East Side.

 

Emilie Rolin Jacquemyns, sedmadvacetiletá studentka původem z Belgie večeří ve svém bytě na Upper East Side salát po pozdních přednáškách a seminářích na své univerzitě.

 

Avina Christie, matka krmí svého devítiměsíčního potomka před obrazovkou Skypeu a její rodiče tak i v Bostonu mohou sledovat pokroky svého vnoučete.

Fotografie: Miho Aikawa

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál