autor:

Vivienne Mok: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Vivienne Mok: fotografie

Vivienne Mok: fotografie hl

predel worn

worn 1

Vivienne, jak si se dostala k fotografování? Začala si jako dítě, nebo tě to chytlo až později?

Ne, nějak zvlášť jsem se o fotografování v dětství nezajímala. Studovala jsem módní návrhářství a později jsem několik let pracovala v jednom módním domě v Paříži - tehdy se začal rozvíjet můj zájem o fotografii. Sama jsem zjistila, že si mohu ve fotografii vytvořit svůj vlastní svět a zakomponovat do něj všechno, co mám ráda ve stylingu. Ve fotografii jsem objevila možnost sebevyjádření. Nejdříve to bylo pro mě pouze hobby, ale bavilo mě to natolik, že jsem se rozhodla tomu věnovat profesionálně.

sediva-cara

worn 2

Pamatuješ si tu chvíli, když sis poprvé řekla: moje fotky jsou opravdu dobré?

No, nebylo to úplně takto, ale vím, že po několika foceních jsem si vytvořila něco jako "můj styl", bylo to specifické "já" a věděla jsem, že je to směr, kterým bych se měla ubírat.

sediva-cara

worn 3

Co se snažíš vložit do každého tvého snímku, nějaký důležitý element, nebo je každé nové focení zcela odlišné od toho předtím?

Pro mě je každé focení stejné a zároveň úplně jiné než ty před ním. Samozřejmě, že "styl" je stále stejný - ta snová atmosféra, vždy přirozené osvětlení, romantický styling, téměř žádný make-up, snažím se ukázat romantickou stránku té osoby atd., ale pokud je před objektivem někdo jiný, je to zas jiný příběh. Každý vnáší do fotek kousek své osobnosti a interakce během focení je vždy rozdílná.

sediva-cara

worn 4

Co tě nejvíce inspiruje?

Emoce, obrazy, příběhy, momenty, krajina, moře, staré věci, víly a pohádky, dívky, tváře… Často je mou inspirací právě osoba, kterou fotografuji.

sediva-cara

worn 5

Tvé snímky jsou opravdu snové, o čem sníš ty?

No, mé sny jsou úplně jiné, než to, co je vidět na mých fotkách, jsou tak trochu zvláštní. Moje fotky jsou spíše něco, jako "ideální" sen.

sediva-cara

worn 6

Na čem momentálně pracuješ?

Na nějakých editoriálech a osobním fotoprojektu...

sediva-cara

Vivienne Mok: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Vivienne Mok

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • An Le: fotografie hl

  An Le: fotografie

  Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.

 • Brad Ogbonna: fotografie hl

  Brad Ogbonna: fotografie

  Brad Ogbonna na své webové stránce tvrdí, že je milý chlapík. Toto je věc, která se mi nepodařila zjistit. Tedy ne v dostatečné míře, abych to mohla potvrdit. Každopádně špatný také není... a fotograf už vůbec ne.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • christina smith 001 - middle

  Christina Smith - Londýnská módní fotografie

  Během let v Londýně získala její práce osobitý styl i uznání. V exkluzivním rozhovoru nám Christina prozradila spoustu zajímavých informací ze svého života.

 • Felix Krüger: fotografie hl

  Felix Krüger: fotografie

  Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě.

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • Marie Hochhaus: fotografie hl

  Marie Hochhaus: fotografie

  Mimo realitu by nás chtěla zlákat mladá německá fotografka Marie Hochhaus. Její snové a lehce mystické fotografie jsou únikem ze všednosti každodenního života. Mariiny odpovědi jsou krátké, jasné, recept na hubnutí zaručený a ověřený.