autor:

Ukázka z fotoknihy "What I Eat": Co mají lidé v různých zemích za den na talíři - 2.díl

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Ukázka z fotoknihy "What I Eat": Co mají lidé v různých zemích za den na talíři - 2.díl

Fotoreportér Peter Menzel a jeho žena, spisovatelka Faith D'Aluisio, oba z Kalifornie, strávili tři roky cestováním po 30 zemích světa, aby zdokumentovali to, co lidé běžně jedí v průběhu jednoho dne.

Výsledkem je fascinující studie lidí a jejich stravovavích návyků. Tento dlouhý, dá se snad říci "výzkum", vyvrcholil vydáním fotoknihy s názvem "What I Eat: Around The World In 80 Diets", kde představili celkem 80 profilů od obchodníka s velbloudy, pekařky, mnicha, přes vojáka až k australskému plavčíkovi a každý obrázek je v knize doprovázen podrobným rozpisem jídel.

Profily jsou seřazeny podle počtu kalorií - počínaje Keni Maasaiem, pasákem dobytka, který denně přijme pouhých 800 kalorií denně v podobě kukuřičné kaše a konče britskou matku s poruchou příjmu potravy, která do sebe denně dostane neuvěřitelných 12300 kalorií. Samozřejmě čistého fast foodu...

1.díl Ukázky z fotoknihy "What I Eat" si můžete prohlédnout ZDE.

Předchozí velmi zajímavý Menzelův projekt, "Hungry Planet", který ukazuje fotografie rodin z různých zemí a jejich nákup potravin na týden, jsme vám představili TADY. Také fotograf Mark Menjivar ve svém fotoprojektu "You Are What You Eat" nahlížel nejrůznějším lidem do ledniček a snažil se podle obsahu definovat jejich identitu a osobnost (TADY).

 

 

Solange Da Silva Correia, 49 let, manželka farmáře v domácnosti, Brazílie. Denní dávka kalorií: 3400 kcals. Většinu z těchto potravin si sami pěstují.

 

Coco Simone Finken, 16 let, studentka a vegetariánka, Québec, Kanada. Denní dávka kalorií: 1900 kcals.

 

Chen Zhen, 19 let, studentka univerzity, Shanghai, Čína. Denní dávka kalorií: 2600 kcals.

 

Neil Jones, 44 let, manažer, Toronto, Kanada. Denní dávka kalorií: 2600 kcals.

 

Willie Ishulutak, 29 let, řezbář, Nunavut, Kanada. Denní dávka kalorií: 4700 kcals.

 

Katherine Navas, 18 let, studentka střední školy, Caracas, Venezuela. Denní dávka kalorií: 4000 kcals.

 

Nguyên Van Thuan, válečný veterán, jednodenní množství jídla rozložené na jeho stole.

 

Xu Zhipeng, 23 let, počítačový grafik a profesionální hráč PC her, Shanghai, Čína. Denní dávka kalorií: 1600 kcals. Na tomto místě žije i spí a jednou týdně se v kamarádově bytu sprchuje. Nejdéle hrál v kuse 3 dny a 3 noci. Když je unavený, čte knihy s fantasy tématikou.

 

Shashi Kanth, 23 let, pracovník call centra, Bangalore, Indie. Stejně jako další tisíce pracovníků call center je závislý na fast foodovém jídle, čokoládových tyčinkách a kávě, aby vydržel mnohahodinový telefonický maraton.

 

Tersius "Teri" Bezuidenhout, řidič kamionu s typickými výrobky, které denně na cestách spořádá.

 

Shahnaz Begum, matka čtyř dětí, Dhaka, Indie, s jídlem, které stačí na jeden den.

Fotografie: Peter Menzel

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál